Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megoldható valahogy az alábbi...

Megoldható valahogy az alábbi dolog?

Figyelt kérdés

Adott egy bontóból szerzett autó, az alvázszáma ki lett vágva (az első fele át van húzva).

Megoldható-e a forgalomba helyezés avégett, hogy előbb papíron kiviszem ezt az autót külföldre, ott forgalomba állítani, majd rögtön vissza is importálom Magyarországra, és így már nem a bontóból jön elméleti szinten hanem küldölfről.

Ebben az esetben megoldható, hogy kapjon ismét alvázszámot, és forgalomba állítható legyen?



2023. ápr. 21. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. ápr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem tudsz így okosítva óccsóér' ótót venni.

Itthon nem helyezhető forgalomba, mert nem autó, hanem fémhulladék. Éppen ezért rongálták meg az alvázszámát. Elméletileg nem is vehetnéd meg egyben, de némi borítékért cserébe megoldod, kiviszed külföldre: ott hogyan helyezed forgalomba? A megrongált alvázszám mindenütt bukó, nem lehet leolvasni, nem azonosítható be az autó.

Csak akkor lehet megoldani, ha külföldön a hazai "AF" vázszámhoz hasonló, hatósági vázszámot kap, azzal helyezik forgalomba és azzal importálod. Hogy erre van-e lehetőség valahol, nem tudom. Az viszont biztos, hogy itthon az AF vázszám - ami amúgy már egy ideje nem AF-fel kezdődik - nem járható út, mert egyértelműen nem a természetes elhasználódás (vagy némi természetes elhasználódásnak tűnő akkusavas ügyeskedés) miatt vált olvashatatlanná, hanem szándékosan vágtak bele.

De szerintem annyi pénz, idő és energia befektetésével, amennyi ehhez kell, vásárolhatsz itthon is papírosat az adott típusból.

2023. ápr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 veterán vas ***** válasza:

Megoldhatatlan.

Szerinted a határon túl még nem láttak bontott autót?

Van olyan európai ország, ahol nem számít, ha az alvázszám hiányzik?

Bizonyára sokkal jobban ismerik a jogszabályt, mint egy simlis magyar gondolná.


Jah' és mit takar, a "bontóból szerzett autó" megnevezés?

2023. ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És mégis melyik országban tudod az alvázszám nélküli, papírok nélküli roncsot forgalomba helyezni?
2023. ápr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 veterán vas ***** válasza:

#4.

Jaj azt nem szabad megírni, mert akkor nagy lesz a konkurencia, és kútba esik a jövedelmező biznisz. 😛

2023. ápr. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
olvasható az alvázszám, mert csak az első felébe van belevágva, és ugye a vége (az utolsó 6 számjegy) a "változó" a többi része a típus alapján megfejthető. Meg van mellette kis típustábla azon is rajta van, hogy mi volt az alvázszám.
2023. ápr. 22. 07:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. ápr. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 veterán vas ***** válasza:

Érdekes, hogy tegnap még "ki lett vágva" most meg az "első felébe belevágva".

Különben mindegy, mert ha azt mondod, hogy egyértelmű, akkor fölösleges ez a külföldi tortúra, és akkor mostanáig a semmiről társalogtunk.

Végül tegyük hozzá, hogy az alvázszám egy hivatalos azonosító jelzés, és nem egy rébusz, ami "megfejthető". 😆

2023. ápr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Említettem a kérdésben is, csak így mondták nekem, hogy ki lett vágva. De láttam, hogy csak egy része van kivágva (belevágva), nem a teljes alvázszám.
2023. ápr. 22. 07:51
 10/10 anonim ***** válasza:

"De láttam, hogy csak egy része van kivágva (belevágva), nem a teljes alvázszám"

Az is elég, a lényeg, hogy szándékosan olvashatatlanná tették, tehát innentől kezdve fémhulladék. Nem, nem menti meg a helyzetet, hogy az eleje mindnél ugyanaz és a vége látszik, mint ahogy a szegecselt vagy csavarozott adattábla sem elég.

2023. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!