Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meddig kel fizetnem az emeleke...

Márkó25 kérdése:

Meddig kel fizetnem az emelekedet biztositast?

Figyelt kérdés
Sziasztok, balesetem volt, es ugy tudom megnovekedik a biztositasom, mivel kezdo vagyok, de meddig kel fizetnem a megemelkedet biztositast? Meg a sertet kara meg nem. Terul? Vagy valaki tudna segiteni ebben? (mikor tudnam kivonni a kocsit a forgalombol)
2023. máj. 29. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amíg vissza nem lépsz az eredeti fokozatodba 4 év múlva.
2023. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bonus-malus rendszer van. A00-ról indulsz, van 10 pozitív és 4 negatív osztály. Mivel kezdő vagy, max. 4-et tud visszaesni. Személyautóval és motorkerékpárral 1 év alatt 1 károkozás 2-t dob vissza, 2 vagy annál több kár 4-et (mivel többet nem lehet). Minden károkozás nélküli év után 1-et lépsz felfele. Tehát ha a mostani ajánlatban M02 besorolásod van, egész évre ez a költség, következő biztosítási évben M01 ha nem okozol balesetet, és azutáni biztosítási évben leszel megint A00.


Én úgy tudom - de lehet, ebben éppen tévedek -, hogy ennek semmi köze a forgalomból kivonáshoz. Kivonhatod a forgalomból, de a besorolás nem fog változni, ha azonos kategóriájú járművet veszel, arra is átviszik, kivéve, ha 2 év után kötsz új szerződést, akkor indulhatsz megint A00-ról.


Illetve van még egy másik módja a lejjebb sorolás kikerülésének: ha 45 napon belül megfizeted saját zsebből a teljes kárt. Persze ez csak akko releváns, ha mostanában volt a baleset, viszont ha mostanában volt a baleset, akkor a szerződésújításig nem is változik a besorolásod.


Jó lenne kicsit konkrétabb infó, hogy mióta van meg a jármű+kötelező és mikor volt a baleset, mert így nagyon általános a dolog...

2023. máj. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2 tes, irtam privit
2023. máj. 29. 20:08
 4/4 anonim ***** válasza:
12 évig.
2023. máj. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!