Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gépjármű biztosítás váltása...

Tibi930918 kérdése:

Gépjármű biztosítás váltása hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok még most lett először kocsim és most június 30 ás jár le de már kiküldték a csekket és váltani szeretnék mert túl drága és nem tudom hogy a mostani biztosító cégnek kell szólni hogy felmondom a szerződést vagy csak megkötök egy másikat?Mert hallottam hogy valaki csak kötött egy másikat és ennyi volt.

2023. máj. 6. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ezeket már Netrisken intézem. Pár perc és kész.
2023. máj. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a csekkel, azzal csak egy kis nyomást akarnak rád gyakorolni, hogy nagyobb eséllyel maradj náluk. Május 30-ig van időd felmondani.


Ha magad akarod intézni, akkor neked kell személyesen felmondani az előzőt, utána pedig kötni egy másikat szintén személyesen.


Igénybe vehetsz egy közvetítőt, pl. Netrisk vagy CLB. Én mindenképpen ajánlom, hogy használd valamelyiket. Már az is nagy segítség, hogy kilistázza az összes cég elérhető ajánlatait és rögtön össze is tudja hasonlítani az ember az árakat, az meg pláne, hogy ha rajtuk keresztül intézed a biztosítóváltást, akkor sokkal kevesebb a tennivalód, mert neked sem megkötni, sem felmondani nem kell semmit, csak pár gombnyomással elfogadod a legszimpatikusabb cég ajánlatát, a közvetítő pedig intézi a megkötést, illetve az előző felmondását.


Azt viszont sajnos nem tudom megmondani, hogy a közvetítő fel tud-e mondani a nevedben olyan biztosítást, amit nem a közvetítőn keresztül kötöttél. Szerintem nem. Szóval a te esetedben még személyesen saját magadnak kell intézni a felmondást, utána megkötöd az új biztosítást a közvetítőn keresztül és kész.

2023. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van alapja, hogy olyat hallottál, „hogy valaki csak kötött egy másikat és ennyi volt.”. Annyi, hogy kicsit több: vannak biztosító szerződés kötök, akik felajánlják, hogy egy felhatalmazás aláírása esetén intézik a másik biztosítónál a biztosítás felmondását.


Ha magad intézed a felmondást, akkor a következőket vedd figyelembe:

• a biztosítást, indoklás nélkül, írásban kell felmondanod az évforduló napjára (2023. június 30-ra).

• A felmondás akkor érvényes, ha az a biztosítóhoz legkésőbb az évforduló előtt 30 nappal megérkezik (legkésőbb 2023. május 31-én meg kell kapniuk). [A 2-es válaszoló nem vette figyelembe a 31 napos májusi hónapot.]

Így 2023. június 30-ával kezdődően már nem lesz biztosításod.


Hogy ne legyen kiesés a biztosítási időszakban, legkésőbb 2023. június 29-én kell új biztosítást kötnöd, 2023. június 30-i kezdőnappal.


Az érvényes és kiesési idő nélküli biztosító váltáshoz a fenti határnapok akkor is érvényesek, ha nem magad intézed.

2023. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!