Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tartotok igazolást a forgalmi...

Tartotok igazolást a forgalmi mellett a kötelező biztosításról?

Figyelt kérdés
Kell lennie valamilyen igazolásnak vagy le tudja kérdezni a rendőr ha megállít, ezért nem szükséges?
2023. jún. 28. 12:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal már nem kell semmi hogy nálad legyen (forgalmi sem), csak talán egy személyazonosító és ők lekérdezik a rendszerben. De engem múltkor igazoltattak és csak lakcímkártyát kértek, ami hivatalosan nem is személyazonosító. Értetlenül még vissza is kérdeztem, hogy csak azt? Igen, csak azt.
2023. jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Telefonon le van mentve, de nem foglalkozom vele. Le kell tudniuk kérdezni. Forgalmi nálam van, jogsi meg azért van nálam, mert személyi lakcím taj kártya mellett ott van mindig a tokban, de ugye már az sem kéne, csak bármi személyazonosítás, aztán utána mindent megtudnak rólad.
2023. jún. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
(Meg azért sincs nálam, és nem foglalkozok baleseti lapokkal sem, mert motoros vagyok, ha valami történik, nekem nem kell kék-sárgát töltenem se telefonon, se papíron, mert azt mondom, hogy fáj valamim és rendőrt hívok.)
2023. jún. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#1 Most fizettem be a biztosítást és küldtek egy olyan dokumentumot, hogy ezt rakja be a kocsiba, hogy a hatóságok tudják ellenőrizni, ha megállítanak, ez összezavart kicsit, de akkor nem kell ezzel foglalkoznom. Köszi szépen.
2023. jún. 28. 12:19
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
#4 Amikor járművet veszel, az új forgalmihoz a kormányablakban a kötvényszámot is kérik. Benne van a rendszerben, forgalmi alapján vagy a neved alapján le kell tudnia kérdezni a rendőrnek.
2023. jún. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#2-3 Neked is köszi.
2023. jún. 28. 12:21
 7/16 A kérdező kommentje:
#5 Igen, csak ez a dokumentum zavart össze kicsit, mert minek, ha le tudja kérdezni...
2023. jún. 28. 12:21
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kellhet, meg a kék-sárga akár appos bejelentő is, ha koccanást a másik vezetővel magatok között akarjátok intézni. Én rendőrpárti vagyok, dolgozzon csak a szerv, én nem fogok a pillanat hevében semmibe sem beleegyezni. Bár szerencsére 12 éve balesetmentesen közlekedem.
2023. jún. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ez kicsit nem tartozik a kérdéshez, de nektek volt már olyan hogy találtatok olcsóbb biztosítást, mint amit a netrisk ajánlott? Pl. bementetek egy biztosítóhoz személyesen és úgy.
2023. jún. 28. 12:24
 10/16 anonim ***** válasza:
#9 Nem. Netrisk ajánlotta járművásárláskor az Allianzot. Minden évben újra beütöm, meg megnézem több biztosító kalkulátorán is, még mindig ez a legolcsóbb nekem. Persze infláció miatt hiába kerülök mindig feljebb a bónuszban, mindig drágul. :D
2023. jún. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!