Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Korábban amikor csináltam a B...

Nvrvvok kérdése:

Korábban amikor csináltam a B jogosítványt nem kellett elsősegély vizsgát csinálnom. Most hogy szeretnék A2 motor jogsit csinálni, kell pótolnom az elsősegélyt? Vagy onnantól hogy van jogosítványom nem kérik a hivatalba igénylésnél?

Figyelt kérdés

2023. júl. 7. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell! Gondolom a B-nél is azért nem, mert esetleg valamikor megszerezted segédmotorra a jogsit, vagy olyan végzettséged van, innentől meg örökérvényű az EÜ vizsgád
2023. júl. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Már meglévő kategória csak akkor mentesít az elsősegélynyújtási ismeretek vizsga igazolásának bemutatásától, ha olyan időszakban történt a vizsga, amikor az adott kategória megszerzéséhez szükség volt erre. Ha a kategória megszerzésének időpontjából egyértelmű, hogy kellett, akkor nem szükséges az igazolás bemutatása, mert a kategória bizonyítja, hogy volt ilyen vizsgaigazolás.

Egyébként az új kategória igényléséhez be kell mutatni a Magyar Vöröskereszt igazolását a sikeres vizsgáról.

1993. január 1. előtt, illetve a járványügyi veszélyhelyzet adott időszakában nem volt a kategória igénylésének feltétele az elsősegélynyújtó vizsga.


(Az 1-es válasz említi a szakképzettség alapján kapott mentességet, de a kérdésedből úgy érzem, hogy nálad nem erről van szó.

Ha netán mégis, akkor „Az elsősegélynyújtásból előírt ismeretek megszerzését - végzettségükre tekintettel - az orvostudományi egyetemeken végzett orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek, az állatorvostudományi egyetemeken végzett állatorvosok, továbbá az egészségtudományi alapképzésekben (főiskolai) képzésekben (diplomás) ápoló, védőnő, dietetikus, gyógytornász, mentőtiszt, szülésznő, közegészségügyi felügyelő, járványügyi ellenőr, egészségügyi szakoktató, intézetvezető szakképzettséget tanúsító oklevelet szerzettek, valamint az egészségügyi iskolarendszerű és iskolarendszeren kívüli szakképzésben állam által elismert egészségügyi szakképesítéssel rendelkezők a szakképesítés megszerzését tanúsító okirattal igazolhatják.”)

2023. júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"1993. január 1. előtt, illetve a járványügyi veszélyhelyzet adott időszakában nem volt a kategória igénylésének feltétele az elsősegélynyújtó vizsga."


Ez így nem teljesen pontos, mert előtte is volt elsősegélynyújtásból vizsga, csak éppen ezt maguk az autósiskolák csinálták, és nem vöröskereszt

Én a segédmotort 1989-ben csináltam, és rendesen volt óránk elsősegélynyújtásból, és utána tesztírás. 1993 júniusában szereztem meg a B és C kategóriát, és nem kellett EÜ-ből vizsgáznom, mert elfogadták a meglévő jogsimat.

Üdv:1-es

2023. júl. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!