Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha veszek egy második autót...

Ha veszek egy második autót sokkal több a kötelező biztosítás, átírás és egyéb költség?

Figyelt kérdés

2023. júl. 25. 00:59
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Csak a köteleződ lesz annyival több,hogy az első autónál hiába vagy pl B10-ben, a másodiknák akkor is A0-val indulsz. Minden mást a hivatalos tarifával fizetsz, nincs második autó felár.
2023. júl. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az árban mennyivel több kb?
2023. júl. 25. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt csak te magad tudod megnézni egy alkusz oldalon, mivel többek közt függ az életkorodtól, hol laksz, hány éves és milyen erős a vásárolandó autó
2023. júl. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 az agy válasza:
56%
De buta vagy gyermekem.
2023. júl. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

www.netrisk.hu

átírási költségek nem nőnek

régi bónuszt át lehet vinni az új autóra és akkor a régi lesz A0-ban

2023. júl. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Alig több a kötelező. Ha egy egyszerű átlagos 2. autót veszel, nem sok a fenntartása. Egyáltalán nem nagy luxus 2 autó. Szerintem érdemesebb két régebbi autót tartani, mint egy újat. Ha az egyik szerelőnél van, a másikat lehet használni. Kicsi az esélye, hogy egyszerre elromlanak.
2023. júl. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem ne tedd... Én is sokáig elhitettem magammal, hogy jó két öreg autót tartani, mert amíg az egyik javítva van, addig a másik jó... Tulajdonképpen ezzel indokoltam meg magamnak, hogy hobbiautót tartsak. De már bánom. Egyrészt olyan korú kocsit tartani, ami még viszonylag olcsón lenne fenntartható mára már nehézkes, mert az alkatrészek nehezen hozzáférhetők, és a szerelők hajlandósága is egyre alacsonyabb, hogy ilyennel foglalkozzanak, mindent meg nem fogsz tudni megcsinálni magad... Ha meg valamivel fiatalabb kocsit tartasz, akkor gyakorlatilag ugyanolyan drága és/vagy reménytelen problémák jöhetnek elő, mint egy újabb kocsin, csak nagyobb valószínűséggel... Eleve hobbiautót tartani csak akkor érdemes, ha semmilyen összeget nem sajnálsz rákölteni, se most, se a jövőben (és a lelkesedésed alább fog hagyni, ezzel számolni kell). Szóval én a mai világban csak egy kocsit tartanék, vagy ha lehet, még azt se. Fölösleges költség a második, és nem csak a biztosítással/adóval kell számolni, hanem azzal is, hogy javítani kell, egy idő után lakatolni, hajlandó szerelőt vadászni, vagy ha eladod akkor a problémás, visszajáró vevővel kínlódni. Felesleges gond.
2023. júl. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!