Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Még javítható balesetes autót...

Még javítható balesetes autót el szabad adni?

Figyelt kérdés
Kockázatmentesen megoldható, hogy a vevő semmiféle törvényes követeléssel ne tudjon előjönni? Rejtett hiba, nem gondolta, nem mondtam stb. Kilóra nyilván magánszemélynek nem adhatom el a papíron forgalomban lévőt.
2023. júl. 31. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen állapotú autót el lehet adni, akár javíthatatlant is. Azzal tudod megelőzni a reklamációt, hogy ezt a hirdetésbe ( és a szerződés megjegyzés részébe) is beleírod. Például "Az autó sérült, javítandó állapotban eladó, jelenleg nem üzemképes." vagy bármi hasonló, a konkrét állapot függvényében.
2023. júl. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha át akarod verni a vevőt, akkor meglesznek a jogi lehetőségei. Nyilván, ha nem kamuzol, akkor minden rendben lesz
2023. aug. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2. Elolvastad, amit írtam?

Úgy adom el, hogy a vevő tudomásul veszi, hogy semmiféle jogi felelősséget nem vállalok, nem autót vesz, hanem roncsot, amin bármi is rossz lehet az ismerteken kívül is.

2023. aug. 1. 09:36
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: De, pont azért írtam. Autót vesz, nem roncsot, fémhulladékot vagy bárminek szeretnéd nevezni, mert autó adásvételit kell írnotok, függetlenül az állapotától. (Hacsak nem vonattad ki feketén véglegesen, de nyilván ez az opció nem játszik, különben nem lenne a ajvíthatóság kiemelve) Ezért a szokásos garanciális és szavatossági jogok és kötelezettségek érvényesek ilyen esetben is. Ezeket így a kucsszavak ismeretében már ki tudod google-zni.
2023. aug. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4. No ezt, találtam:


„Ez azt jelenti, hogy Ön, mint magánszemély eladó, a szavatossági felelősségét akár ki is zárhatja, ha erről szerződésben megállapodnak a vevővel. Azt javaslom, hogy ebben az esetben a szerződésben azt rögzítsék, hogy az eladó nem vállal szavatosságot az autó életkorára, értékére és a fennálló "hibajelenségre" tekintettel.”

2023. aug. 1. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!