Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a teendő abban az esetben,h...

Mi a teendő abban az esetben,ha külföldön szenvedek autóval balesetet?

Figyelt kérdés

Sajnos külföldi nyaralásunk során oldalról nekünk ütközött egy másik jármű,elsőbbségadás elmúlasztása miatt.

A vétkes kihívta a szerveket,mert nem tudtunk megegyezni,mivel nem ismerte el a hibát,ami pedig egyértelmű ilyenkor!

Személyi sérülés szerencsére nem történt!

A helyszínről vannak fotóim,a rendőrség tőlem csak iratokat és forgalmit,zöldkártyát kért.

Azt mondták,hogy semmi teendőm nincs ezután,mert valami Európai biztosítási rendszerben regisztrálták a káreseményt és ezt az otthoni saját biztosítóm is látni fogja.

Kérdésem hogy vajon igazat mondott? Ilyenkor nem kéne az otthon használatos "kék-sárga" kitöltése?

A kocsim mozgásképtelen lett annyira összetört sajnos,de mivel a sérülés után forgalmi akadály volt az úton,így mihamarabb el kellett vitetnem egy autómentővel. Akik ezt meg is tették,egy zárt szervíz telephelyre tették le!

Van a városomban ahol élek ismerős autómentős,már beszéltem vele és annyit mondott hogy nagyon sajnál minket és mihamarabb megpróbál értünk jönni és hazajuttatni minket éppségben az autóval együtt!

Egyébként én ahogy láttam,sajnos teljes totálkár lett.

Ezen esemény miatt a szállásunkról is 1,5nappal hamarabb kell távoznunk ami ugye végig ki van fizetve!

A tulajdonossal ezt megbeszéltük,azt mondta semmi gond,hogy hamarabb kell mennünk!

Van utasbiztosításunk is,de az autóra Assistance kötést nem tudtuk megoldani,mert sajnos már elmúlt 15 éves. Ezért,hogy hamarabb távoznunk kell ezen hiba miatt a szállásról,az utasbiztosítást igénybe lehet venni? Térít valamit? Vagy csak akkor térítenek,ha esetleg valami ok miatt tovább kéne a szálláson maradni?

Mindenféle segítséget nagyon köszönök! Amíg ideér az autómentős értünk próbálok én is erős maradni!



2023. aug. 2. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondták,hogy semmi teendőm nincs ezután,mert valami Európai biztosítási rendszerben regisztrálták a káreseményt és ezt az otthoni saját biztosítóm is látni fogja.


Kérdésem hogy vajon igazat mondott? Ilyenkor nem kéne az otthon használatos "kék-sárga" kitöltése?"


Erre tudok csak félig válaszolni.

Magyarországon ez úgy megy, hogy rendőri intézkedés, helyszínelés kiváltja a kárbejelentő kitöltését. De ki kell tölteni egy adatszolgáltatási kérelmet, hogy kiadják a jegyzőkönyvet. Ezt a jegyzőkönyvet elfogadja a biztosító.


Elég sok a kérdés most neked mi-merre. Nekem is ez lenne.


Én beszélnék egy ügyvédi irodával. Az esetleges polgári perek miatt is később. Mert a károkozó biztosítása nem fogja állni az összes szívást, amin most átmész. Pl. biztos nem állják a trélerezés költségét.


Beszélj erre szakosodott ügyvéddel, és készülj fel hogy jelenleg zsebből fizetsz mindent, aminek egy részét később visszakapod.

2023. aug. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm neked!

Az otthoni (Magyar) eljárást ismerem,mikor parkolóban egy nő belém tolatott akkor felhívott egy rendőrt és mondta neki hogy ne hívjuk ki őket,mert ez sokba fog kerülni,inkább ha lehet és nem történt személyi sérülés akkor oldjuk meg a "kék-sárgával!" Ott így is lett,de a külföldi eljárást sajnos nem ismerem!

A nyomozás/helyszínelés végefelé adtak jegyzőkönyvnek tűnő papírt amit mindkettőnknek alá kellett írni!

Mivel nem beszélem a nyelvüket így fordítóval lefordítottam a papírt amit kaptam és valóban jegyzőkönyv,illetve az események leírása,baleseti helyzetek,elhelyezkedések vannak benne!

2023. aug. 2. 23:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A magyar eljárás is "külföldi". Ha kórházba kerülsz, legalább nem ugrálsz. Senki nem segít semmit, a minimális munkájukon kívül.


Az ismerősöd boldogan kimegy elszállítani a roncsot, aztán benyújtja a számlát.


A biztosító meg avultatás után kifizeti a károd töredékét.


Polgári perben tudod visszanyeri a nagyobb részét.

2023. aug. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!