Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha nem volt kotelezo biztosita...

Ha nem volt kotelezo biztositasom es ha es voltam a karosult akkor kinek kell fizetnie?

Figyelt kérdés
Lehetseges hogy ebben a balesetben karosultkent meg is nekem kell fizetni mert nem volt kotelezo biztositasom? Vagy ez nem jelent semmit?
2023. aug. 3. 20:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Mi az, hogy nem volt köteleződ?
2023. aug. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Itt nem ez volt most a kerdes ne haragudj. Szerintem nem szamit jelen helyzetbe hogy miert
2023. aug. 3. 20:57
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Mi az hogy nincs köteleződ? Az utakon sem lehetnél papa, ezért mit vársz? Dícséretet? Nem fogják megtéríteni a károdat vélhetően és akkor még örülhetsz ha nem kapsz büntetést a szabálysértésért. Pofám leszakad, ilyen közlekednek az utakon…
2023. aug. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Lehet nem irtam le eleg erthetoen. Itt nem az en karom megfizeteserol van szo. Az lett volna a kerdesem hogy ebben az esetben erre hivatkozva lehetseges hogy a vetkes felnek a javitasi koltseget is nekem kelljen megfizetni?
2023. aug. 3. 21:00
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem fogsz kártéritést kapni, mivel az autót elvekben nem felel meg a közúti közlekedésre, mivel ahoz az érvényes kötelező felelőség biztosítás is kell.


A biztositó nem fog fizetni, perelhetsz, de ha véletlen még meg is nyered a pénzt, több lesz az idegeskedés és a perre költött pénz mit a nyereség.


Az KGFB-t be kell fizetni!


Gondolj bele. Milyen nagy szarban lennél ha te mentél volna bele valami ferrari értékű autóba és neked kéne most kipengetned több tiz milliót?

Örfülj hogy olcsón megúsztad, és fizesd be a kötelezőt hogy legközelebb ne basszrá:D

2023. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Mivel a károkozó biztosítója fizet a te biztositodnak, ezért ha nincs biztosítva a károsult autója nem jár.

Mivel a forgalomban sem vehetne részt a károsult autó.

Ilyenkor a fedezetlen napokat kifizetettik a károsultal, ami jóval több, mint a biztosítás lenne. Valamint ha történt rendőri intézkedés akár feljelentést is tehettek.

Ami pénzbírság.


Hiába károsult az ember, bekevernek még egy szöget

2023. aug. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

akkor ujra leirom. A masik fel volt a vetkes. A vetkes autojanak a javitattasat ram tudjak verni azert mert nem volt biztositasom ugy hogy nem en voltam a hibas?


Nem tudom ti honnan olvassatok azt hogy nekem jaro karteritesrol kerdezek.. hanyszor irjam meg le?

2023. aug. 3. 21:10
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene? Semmi közöd ahhoz, hogy ő okozott kárt. Annyi hogy neked nem fizet senki, de neked nem kell neki, csak a büntetést amit a kgfb hiánya okoz.
2023. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (gy.k. kresz)

5. § (1) A közlekedésben olyan járművel szabad részt venni,

f) amelyre a külön jogszabályban meghatározottak szerinti kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási fedezet fennáll.

---

Azaz a kgfb nélküli járművel részt sem vehetnél a forgalomban. A bíróság előtt a biztosító ügyvédei azzal fognak érvelni, hogy ha nem veszel részt a forgalomban, akkor nem keletkezik kára a másik félnek, tehát fizess. És a bíró ezzel teljes mértékben egyet fog érteni.

Lehet emiatt hisztizni meg nyafogni, de ha jogosítványod van, akkor ezt is tudnod kell. Ezt sem csak én mondom, a bíró is ezt fogja.

2023. aug. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Oké, most károsult voltál, nem kapsz egy ruppót sem, a másiknak meg örül ha megússza a biztosítós kört, nem fog ezzel foglalkozni. Viszont ha legközelebb te leszel a károkozó akkor mégis mi a fenét csinálsz? Zsebből kifizeted a másiknak a kárát? Gondolom ha a kötelezőt nem vagy képes befizetni, akkor ez sem fog menni és a károsult biztosítója a gatyádat is lepereli, plusz fizethetsz büntetést is. Ez komolyan megéri neked? Elképzelem milyen állapotban lehet az autód, ha nem bírsz egy kötelezőt sem befizetni X részletben. Ha nem fér bele egy ilyen alap tétel akkor légyszíves ne vegyél részt a forgalomban.
2023. aug. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!