Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha nem volt kotelezo biztosita...

Ha nem volt kotelezo biztositasom es ha es voltam a karosult akkor kinek kell fizetnie?

Figyelt kérdés
Lehetseges hogy ebben a balesetben karosultkent meg is nekem kell fizetni mert nem volt kotelezo biztositasom? Vagy ez nem jelent semmit?
2023. aug. 3. 20:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
46%

#10, tévedésben vagy.

Mivel a kérdező nem vehetett volna részt a közúti közlekedésben, ezért most is be fogják rajta vasalni a másik fél kárát.

2023. aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
48%

" Az lett volna a kerdesem hogy ebben az esetben erre hivatkozva lehetseges hogy a vetkes felnek a javitasi koltseget is nekem kelljen megfizetni?"


Nem. A vétkes fél saját magának állja a javítás költségeit.

2023. aug. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Azért kötelező felelősségbiztosítás a neve, mert az okozott kárért felelősséget vállal a károkozó! Ha te lettél volna a károsult, akkor a kitöltött betétlappal, mehetnél a másik fél biztosítójához ügyet intézni, és a két biztosító intézné az ügyet egymás közt.

Vistont így most nem kapsz semmi kártérítést.

A károkózónak meg amennyiben volt cascoja,akkor arra tudja megcsináltatni az autóját, neki a kötelezö nem fizet ha ő volt a hibás.

2023. aug. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Kedves 13 akkor olvasd mar el ujra .. tenyleg irtok keretlenul ugy hogy el sem olvassatol normalisan
2023. aug. 4. 07:19
 15/18 anonim ***** válasza:
23%

#14! Elolvastuk, te voltál a szenvedő alany, de nem volt biztosításod. Ez nem olyan mint az ittas vezetés, hogy ha károsult ivott akkor már ő a bűnős,még ha szabályos is volt. Ez itt pusztán pénzről szól. Ha te szabályos voltál, akkor miért fizetnéd annak az autónak a javítását aki beléd ment, és ő volt a hibás?

A kötelező csak az áldozatnak fizet, a károkozónak nem. Te meg most valószínűleg azért nem kapsz semmit,mert nincs biztosításod.

A károkozó meg kénytelen saját zsebből vagy cascora megcsináltatni a kocsiját.

Ha te ezt nem érted,akkor nem velünk van a gond, hanem valamit nem jól fogalmaztál meg a kérdésedben.

2023. aug. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Te nem erted. Tobb soron elojon hogy nekem nem fizet a biztosito? Na de ezt a kerdest felraktam? NEM
2023. aug. 4. 07:50
 17/18 anonim ***** válasza:

#16 Olvasd már el mégegyszer amit írtam IQ bajnok! A károkozó saját zsebből vagy cascóra rendezi, mert neki nem fizet a kötelező, és meg ilyen esetben se téged hoznak ki hibásnak, mert ez pusztán pénzről szól.

Egy dolog esetén kellene fizetned ha ittál, és volt rendőri intézkedés, mert akkor hiába vagy vétlen, az ital miatt mégis te leszel a bűnös.

2023. aug. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás keretében a biztosító a károkozó helyett áll helyt, azaz, a károkozó helyett fizet a károsultnak. (Az más, hogy felajánlja, hogy ha a károkozó megtéríti a károsult javára kifizetett összeget, akkor nem kerül visszasorolásra a bonus-malus rendszerben.)

Mivel a károsult helyett nem kell helytállnia a biztosítónak, a károkozó számára nem fizet a KGFB rendszerében.

A károsult megkapja a károkozó biztosítójától a megállapított kárösszeget, nem függ attól, hogy a károsultnak volt-e érvényes KGFB-je, vezetői engedélye stb. És a károsult nem tartozik megfizetni a károkozó kárát.

(Az más, hogy ha volt rendőri intézkedés, vagy a tudomásukra jut, akkor megbírságolják a KGFB nélkül közlekedő károsultat, de az nem biztosítási, hanem szabálysértési ügy.)

2023. aug. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!