Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Belém jöttek hátulról. Biztosí...

Belém jöttek hátulról. Biztosító "ajánlatára" várok. Sosem volt még biztosítóval ügyem, hogyan működik ez?

Figyelt kérdés

Sajnos belém jöttek hátulról, rendőri intézkedés volt, a másik fél elismerte, hogy ő a hibás. Megkaptam a rendőrségtől a jegyzőkönyvet és az igazolást, elküldtem a biztosítónak (merő véletlen, de nekem is ugyan az a biztosítóm, de gondolom ez ilyen esetben nem számít). Kértek fényképeket a kárról és pusztán a képek alapján készült egy "kárfelvételi jegyzőkönyv", amin megjegyzésként az szerepel, hogy "Megbontás után pótszemle várható a takart részeken". Nyilván, mivel egyáltalán nem látszik kívülről, hogy a műanyag burkolat alatt mi sérült...


Itt áll az ügy. A biztosítót hívtam, azt mondták, hogy fognak küldeni egy "ajánlatot" kifizetésre, amiről eldönthetem, hogy kérem a kifizetését vagy elutasítom. Ha meg elutasítom akkor adjam le a kocsit egy szervízbe és ott megjavíták és ők elintézik a biztosítóval a költséget.


Aki jártasabb ilyen ügyekben ilyenkor mi történik, majd kapok egy levelet, hogy szerintük X forint a kár és döntsem el, hogy azt elfogadom és csinálok amit akarok vagy leadom egy szervízbe? És ha elfogadom, de mikor a szervízbe viszem kiderül, hogy nagyobb a kár, akkor így jártam vagy ilyenkor kell kérni "pótszemlét"?


Illetve egy nagyon keveset futott (15e km) nagyon fiatal autóról van szó. Kérhetem, hogy a sérült elemeket cseréljék gyári újra? Már így is vétlenül nagyon rosszul fogok kijönni belőle, hiszen ha bármikor el akarnám adni az autót bárki láthatja, hogy sérült volt és így jelentősen csökken a piaci értéke akkor is, ha minden elemet gyári újra cserélnek. Ha meg nekiállnak műanyagot hegeszteni meg a csomagtérajtót kalapálni és lefújogatni akkor ez duplán érvényes és vélhetően a minőség sem lesz soha olyan, mint a gyári, sérülésmentes volt...

Gondolom arról ne is álmodjak, hogy a biztosító ilyen jellegű értékcsökkenést megtérít...


2023. szept. 3. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
legjobb, ha megbízol egy rendes szervízt az egésszel. Aláírsz egy papírt, és intéznek mindent. Te meg visszakapod a javított autót. Amit először ajánlanak pénzt úgyis kevés lesz.
2023. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt tudom mondani, mint #1.

Igazából a márkaszervízt biznám meg, ahova a kocsit amugy is hordod meg gari idő alatt.

Ők mindent intéznek. Az meg téged nem érdekel, hogy mennyibe kerül, mert a biztosító fizeti.

Ha csak kicsit koccantak beléd, lehet hogy megáll 800e-ből, ha nagyon, akkor több millió is lehet a vége

2023. szept. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

Mindent újra fognak cserélni (amit lehet cserélni)

Az értékcsökkenést meg bhatod.

2023. szept. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal autó.


Vidd be egy markaszervizbe és ott mindent elinteznek.

Kivéve egy dolgot:

Az értékcsökkenést!


Azt neked kell kérned a biztositotol, és kérd is!

Ja és a javítás idejére jár csereauto is amit szintén a biztosító fizet.

2023. szept. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nos igazatok volt, viszem a szervizbe és majd ők intézik, a biztosító ajánlata inkább vicc kategória lett. Pl 32e forint (tehát kb 1,5 óra) munkadíj szerepel benne még a reálisan becsült alkatrész árak kb harmada. A márkaszerviz becslése olyan 20 munkaóra. Még ha nyilván tulszamlaznak akkor is vicces a 1,5...
2023. szept. 5. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!