Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Utólag lehet biztosítózni? Ti...

Utólag lehet biztosítózni? Ti fizetnétek így?

Figyelt kérdés
Július végén egy parkolóban neki mentem egy kocsinak. Neki a hátsó lökhárítója sérült, kb. egy 10 centin húztam meg, az enyémnek nem lett semmi baja. Hagytam cetlit, volt egy tanú is, ő is ráírta az elérhetőségét. Kb. 10 percre rá megjött a tulaj, én még pont ott voltam így tudtam beszélni vele. Azt monda nem akar rendőrt hívni, biztosítót bevonni (pedig én felajánlottam), hív majd ha kiderül mennyi a kár. Pár hét után azt hittem, hogy nem is fog keresni, mivel nem olyan nagy a kár, hogy foglalkozzon vele + amúgy is egy eléggé lerúgott kocsi, tehát meg sem csináltatja). Na már most másfél hónapra rá felhívott, hogy kb. 150 ezer Ft lenne a javítás a kocsin, és hogy fizessem ki neki. Nekem ez elképesztően irreális ár, ráadásul ki tudja azóta mennyi sérülést szedett össze, amit rajtam akar behúzni. Mit lehet így utólag csinálni? 150 ezret nyílván nem fogok csak úgy kifizetni neki, mert elmondása szerint annyiba fog kerülni.

2023. szept. 7. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

A KGFB törvény szerint a károkozónak 5 munkanapon, a károsultnak 30 napon beül kell a kárt bejelentenie a biztosítónál. Ezt mindketten a kárbejelentő náluk levő példányával, vagy elektronikus alkalmazással tehetik meg.

Kárbejelentőt (sem papíralapút, sem elektronikusat) nem töltöttetek ki, és a 30 nap már meghaladott lett. A 30 napos határidő elmulasztása esetén – kivéve, ha a károsult bizonyítja, hogy az önhibáján kívül történt – a késedelmes teljesítés jogkövetkezményei a káresemény bekövetkezése és a káresemény bejelentése közötti időszakra a biztosítóval, a kárrendezési megbízottal, a levelezővel, a Kártalanítási Számla kezelőjével, a kárképviselővel és a Nemzeti Irodával szemben nem alkalmazhatók.

Nem tudom, honnan szerez kitöltött kárbejelentőt, és mivel tudja magyarázni, hogy önhibáján kívül futott ki a 30 napból; nos, hajrá!

2023. szept. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Így ebben az esetben nem fogok fizetni. Ha 1 hét múlva felhívott volna, hogy figyelj 150 lesz, akkor töltünk ki kárbejelentőt és megoldom biztosítóval. Így, hogy ennyire elhúzta, nem fogok zsebből fizetni úgy ennyit, hogy nem is láttam semmi számlát, felmérést stb.
2023. szept. 7. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

"Nekem ez elképesztően irreális ár"


Ezért kellett volna mondjuk ragaszkodni a biztosítóhoz.


Nekem is koccantak, többször nekem jöttek parkolóban, csak a látszólag apró károk 100-150 ezres fényezési költséget jelentettek. A hátsó lökhárítónál meghorzsolódott a műanyag elem, cserélték, ködlámpa megrepedt, cserélték, 300 ezer.


És akkor arról nem is volt szó, hogy a vezető oldali ajtóm lóg, gondolom ott ütötte meg. Nem vészes, le is szarom, de mondjuk eladáskor lehet azt mondja valaki tapasztaltabb, hogy ez így szar és nem ér annyit az autóm.

2023. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
A mai árak mellett sokszor a kisebb sérülés is több százezres tétel. Ezért kell mindig papírt írni. Még akkor is, ha esetleg később nem használjátok.
2023. szept. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Így ebben az esetben nem fogok fizetni."


Ezt nagyon jol teszed!


Egye meg amit fozott.


Hogy miert nem akart biztositot bevonni?

Mert nyereszkedni akart rajtad.

Tudta, hogy a bizti francot sem fog fizetni neki, teged meg lehuz 150 000 ft-tal, amit biztosan nem fog az autora kolteni.


Ha valaki a kopott automat megkarcolja, megelegszek egy elnezes keressel, van bennem becsulet.

2023. szept. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!