Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha belenk jottek es az ember...

Ha belenk jottek es az ember el ismerte hogy o volt a hibas akkor mivel jarunk jobban? Ha ő megcsinaltatja a kocsit vagy ha a biztositoja fizeti?

Figyelt kérdés
Nem tudom a biztosito kifizetne nekunk amennyiert a szerelo megcsinalna?
2023. szept. 17. 23:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha ő csináltatja meg, annak az a rizikója, hogy kinél és milyen minőségben csináltatja meg? Egy ilyen ütközésnél általában szükség van karosszéria lakatosra és utána festőre. Emlékszem, amikor karosszérialakatossal beszélgettem erről, ő elmondta, hogy mennyiért dolgozik a festője. Elmondta, hogy van olcsóbb is, és nem véletlenül nem azokkal dolgozik, de ha én akarom, akkor elvihetem festés nélkül és magam megoldhatom, amennyiért találok rá festőt.

Ha másnak csináltatja meg valaki, akkor esélyes, hogy csak az árát nézi, a minőségét nem.

2023. szept. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

#1 vagyok, folytatom.

Szóval én ebbe csak úgy mennék bele, ha én választhatnék szakembert. Akkor viszont ezt választanám.

2023. szept. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Töltsetek karbejelentőt.


El fogja mismásolni.

2023. szept. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha ő csináltatja, akkor csak a jól látszó hibákat csináltatja meg -jól, rosszul.

Biztosítóval, kárszemle, szükség esetén pót kárszemle, tehát a nem feltűnő hibákat is kijavítják.

2023. szept. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy a hibás, akkor ezen csak te bukhatsz, ő nem nyer vele semmit. Kicsit gondolkozz már.
2023. szept. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztosító.


Nem hiányzik sem az hogy a haverja összetaknyolja, közben esetleg kilopja a katalizátort, sem az, hogy egyszer csak eltűnjön a fazon és nekem kelljen utána rohangálni, meg feljelentgetni.

2023. szept. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Apróbb hibánál (pl.: törött lámpabúra) mindkét félnek megéri, ha -helyben- kifizeti neked az anyag és munkadíjat.

Neked azért, mert -esetleg- magad is meg tudod javítani. Persze ehhez tudni kell az árakat.


-Nekem volt ilyen. Féklámpa búra törött. Felajánlott egy 20-ast. Felhívtam a szerelőm, hogy mennyi az annyi...

10 perc múlva visszahívott, hogy 35. Ebben megegyeztünk, s mindenki ment a maga útjára.


Neki azért mert nem csökken a bónusza, nem növekszik a biztosítási díja.

Minden egyéb esetben biztosító.

2023. szept. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Általában a biztosító sem fizeti ki a teljes kárt, ritka az olyan eset, amikor a balesettel a károsult jól jár, bár kivételek vannak.

Olyan ígéretbe viszont nem szabad bele menni, hogy majd a vétkes megcsináltatja.

Ki lehet kerülni a biztosítót, ha a vétkessel megegyezel, egy fix összegben, és azt ő kifizeti (azonnal, vagy két tanúval "adóslevelet" írtok), vagy marad a rendőr hívás, biztosító.

Egy üres ígérettel tovább menve, később semmi bizonyítékod nem lesz, ha "meggondolta magát"

2023. szept. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%

Ragaszkodnak a markaszervizhez ahova hordom evente a kocsit. Kifizeti ám legyen, ha nem akkor biztosito.

Karteritesre is jogosult vagy, ugyh. ha ő fizet attol is elesel.

2023. szept. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Oke es ha a biztosito csak 70et ad rá de 100ezerbe kerul? Akkor meg en fizessek azert mert o osszetorte?
2023. szept. 18. 05:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!