Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tulajdoni és üzembentartói...

Tulajdoni és üzembentartói átíratása egyszerre?

Figyelt kérdés

Én vagyok a gépjármű tulajdonosa, édesanyám az üzembentartó.

Mindketten szeretnénk eladni a kocsit, amire már egyik barátunk vevő is lenne - viszont neki sürgős.

Kérdésem az lenne, hogy egyszerre átíratható-e mindkettő, s ha igen, milyen sorrendben érdemes?



Gondolom az nem járja, hogy előszor mond le az üzembentartóiról édesanyám, mert akkor ismét én lennék, s ezzel menni kéne egy kört a kormányablakban nekünk is, hogy átírjàk az okmányokat.



Ellenben megoldható lenne úgy, hogy mi ma megírjuk a tulajdoni adásvételit a vevővel, majd anyu lemond az üzembentartóiról már az új tulajdonos hasznára? Mármint hogy egyszerre töltenénki ki mindkettő papírt.


Majd az új tulaj egyszerre vinné be őket a kormányablakba, s először a tulajdoni adásvételit adná be, így a rendszerben ő lenne az új tulaj. Majd az üzembentartóit, mint új tulaj már intézheti, nem?



Illetve, hogy ezeken kívül, nekem lenne-e más dolgom az eladással kapcsolatban?

Eredetiség vizsga már az új tulajt terheli?


Jól olvastam, hogy szükség van vagyonszerzési illeték megfizetését tanúsító igazolásra is?

Nekem adóznom kell valamit majd az eladás után?



2023. okt. 23. 02:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy az üzembentartói megszűnik átíratásnál? nem kell külön visszavonni?
2023. okt. 23. 03:05
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell semmit variálni! Te mint tulajdonos simán eladhatod az autót, nem számít, hogy anyud az üzembentartó, mivel a törzskönyv a te neveden van, így az adásvételinél is te leszel az eladó. Semmilyen lemondás és egyébb feleseleges ügyéntézés se kell. Apám kocsiját is simán eladtuk, aminek én voltam az üzembentartója.
2023. okt. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az eladáskor automatikusan megszűnik az üzembentartói jog, nem szükséges édesanyádnak lemondania róla.


"Eredetiség vizsga már az új tulajt terheli?"

Megállapodás kérdése. A bevett gyakorlat az, hogy a vevő intézi.


"Jól olvastam, hogy szükség van vagyonszerzési illeték megfizetését tanúsító igazolásra is?"

Nem. Az a vevőnek kell.


"Nekem adóznom kell valamit majd az eladás után?"

Neked eladóként nincs semmilyen fizetési kötelezettséged.

2023. okt. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2023. okt. 23. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!