Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó eladása után a gépjárműad...

Autó eladása után a gépjárműadót a navnál nem lehet elektronikusan lemondani?

Figyelt kérdés
Kerestem, de csak olyant találtam, hogy szüneteltetés, de azt csak akkor lehet ha ellopták a kocsit.
2023. nov. 1. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Azon nincs mit lemondani. Az fizeti egész évre, akié az autó volt január 1-én. Pont.
2023. nov. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de le kell mondani, hogy jövőre ne én fizessem a nem létező kocsim után!
2023. nov. 1. 11:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 Ahogy az 1-es is írja, nincs mit lemondani, mert a NAV-nál látszani fog, hogy január 1-én már nem a te neveden lesz az autó, így nem neked megy majd a csekk. Persze ehhez az is kell, hogy az új tulaj átirassa..
2023. nov. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

#2 De mit nem értesz azon, hogy az fizeti, akié január 1-én az autó? Ha nem a tiéd az autó, akkor nem neked kell fizetni.


jajistenembazmeg hogy ilyen emberek léteznek...

2023. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősöm tavaly adta el az autóját és neki utána is jött a csekk a navtól...
2023. nov. 1. 13:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha tavaly adta el akkor tavaly még tényleg kaphatott hozzá csekket. De idén már biztos nem.
2023. nov. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6. De pont az volt a baja és be kellett mennie a navhoz.
2023. nov. 1. 13:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem kell a NAV-nál lemondani. Eladás után az adásvételi szerződéssel elballagsz az egyik kományablakba, és bejelented az eladást. Ezzel bekerül egy központi nyilvántartásba, amit minden állami szerv lát. Több dolgod ezzel nincs. Lehet, hogy mulasztott valaki, vagy csak adminisztrációs hiba miatt küldték a csekket az ismerősödnek, de ilyen ezerből talán egyszer fordul elő.
2023. nov. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdező! Te bejelentetted a NAV-nál, hogy vettél autót? Gondolom nem, mivel ugye ez is autómatikusan megy, ahogy eladásnál is leveszik, vagy a következő autóra átteszik a fizetési kötelezettséget. Az, hogy az ismereősödnek bekellett menni, az meg hiba a rendszerben, de nem ez az általános eljárás.
2023. nov. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9. Én utoljára 1999-ben vettem autót, szóval nem tudom, akkor mi volt már.

Oké, akkor csak kormányablakba megyek.

2023. nov. 1. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!