Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A veszélyhelyzet ideje alatt...

A veszélyhelyzet ideje alatt elektronikusan meg lehet oldani üzembentartó váltást és évfordulós biztosító váltást?

Figyelt kérdés

04.03-án vagy 4-én lenne a biztosítási évforduló és ekkora terveztünk üzembentartó és biztosító váltást is már tél elején viszont közben jött ez a vírus dolog aztán bezárnak mindent.

Ezeket a dolgokat el lehet intézni ugyanúgy elektronikusan is? Új forgalmi, új biztosítás megkötése.

Ezt egy nap alatt terveztük elintézni, így most mennyi időbe fog telni ha egyáltalán meg lehet így oldani?

Ügyfélkapum nincs tehát csak telefonon vagy email-ben tudnám intézni, papírokat kitöltögetni, beszkennelni, visszaküldeni stb.



2020. márc. 19. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A biztosítást online is meg tudod oldani, a többit meg majd ha vége lesz a veszély helyzetnek. Nem muszály egy időben intézni a kettőt.

Most amúgy sem jutsz be az okmányirodába. Csak indokolt esetben (ez nem az), és akkor is csak időpontra.

2020. márc. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De muszáj lenne egyben, mert az évfordulos váltásnál új biztosítást kötnénk az új üzembentartó nevére. Tehát előszőr be kell jegyeztetni az új üzembentartót és csak akkor tudok új biztosítást kötni, ugyanis a jelenlegi biztosításomat már hónapokkal ezelőtt felmondtam. Tehát nekem áprilisban megszűnik a biztosítás az autón.

Szóval ha csak a veszélyhelyzetre tekintettel nem adnak valami kedvezményt, hogy fedezetlenségi díjjal is akár de lehet közlekedni az autóval úgy hogy nem tudom újrakötni a biztosítását akkor jó, de egyébként meg kell csinálnom az üzembentartó váltást ahhoz, hogy legyen biztosítás az autón. Az autó pedig kell minden nap.

2020. márc. 19. 19:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne ügyfélkapu regisztrációd, az üzembentartó váltást akkor sem lehetne online intézni. Amit lehet: [link]


Működnek az okmányirodák, kormányablakok, csak időpontfoglalás nélkül nem szívesen fogadnak; lehet, hogy úgy dönt a sorszámosztó nagyúr, hogy ezzel ne zaklasd őket, mert szerinte nem fontos.

Időpont foglaláshoz, sajnálhatod, hogy nincs ügyfélkapu regisztrációd; gondolom, telefonos regisztrációd sincs. Viszont van még egy esély: e-személyivel (chipes, 2016. január 1-től ilyet adnak) is lehet időpontot foglalni.

Az is jó, ha a leendő üzembentartó tud időpontot foglalni ügyfélkapu regisztrációval, vagy e-személyivel; annyi, hogy akkor mindenképp együtt kell mennetek, de amúgy is célszerű.


Van ügyfélkapu regisztrációm, ezzel néztem meg. Üzembentartó személyében bekövetkezett változás bejelentésére, keddre és a további napokra nagyon sok időpontból választhatnék. Kedd még csak március 24. lesz, 10 nappal van április 3. előtt. És ez csak egy kormányablak a környéken levő háromból. A foglalási kínálat képen: [link] (Több foglalható időpont van, mint ami a képen látszik: nem akartam nagyon lekicsinyíteni a képernyőképet. A nevem és a kormányablak címét eltakartam.)


Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást – ahogyan írták már – online is lehet kötni; kedvezmény is van az online kötésre is, az elektronikus kapcsolattartásra is. Mindjárt, automatikusan küldik a szerződésajánlatot, azt kinyomtatva lehet intézni az ügyet.


„A közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett jármű üzembentartó személyének változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokirat” űrlap letölthető a magyarorszag.hu oldalról: [link] → Közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett jármű üzembentartó személyének változása (ODT).

Ehhez nem kell sem ügyfélkapu regisztráció, sem más. Viszont a dokumentum .odt formátumú, ha nincs, le kell hozzá tölteni – a szintén erről az oldalról, szintén ingyen letölthető – LibreOffice-t. Azzal az alkalmazással számítógéppel is kitölthető az űrlap, nyomtatás után csak alá kell írni, illetve csak néhány személyes adatot kell kézzel kitölteni. De, kitölthetitek teljesen kézzel is.


Ha nem egyenes ági rokonod lesz az üzembentartó, akkor vagyonszerzési illetéket kell fizetni, ez a tulajdonátírási illeték 1/4-része. (Az üzembentartói jog egy vagyoni értékű jog.)

Ha egyenes ági rokon, akkor nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni. Az egyenes ági rokonságot anyakönyvi kivonattal kell bemutatni, ügyintézéskor. (Egyenes ági rokonok: egyik a másiktól származik. Szülő, nagyszülő, dédszülő, ükszülő; gyerek, unoka, dédunoka, ükunoka stb. A testvér nem az, a házastárs pláne nem.)

Ennek mértékét – ha kell fizetni – a jármű hajtómotorjának teljesítménye (forgalmi engedély P.2 adat) és a jármű gyártási évétől számított kora (2020 – törzskönyv „Gyártási év:”) alapján ki tudjátok számolni. → [link] → 24. § táblázata. Ez a teljes átírási illeték, üzembentartói jog átadása esetén ennek 1/4-ét kell venni ← 24. § (3)


Mindenképp fizetni kell az új forgalmi engedély 6-ezer Ft-os illetékét; azt ügyintézéskor nyomtatják, átadják.


A vagyonszerzési illeték is, a forgalmi engedély illetéke is fizethető bankkártya használattal, az ügyintézés során.


Nem tudok arról, hogy a kormányablaki, okmányirodai személyes ügyintézést ki lehet váltani levelezős módszerrel. Annyi változott, hogy a nem helyben készülő okmányokat nem lehet az igénylés helyén történő átvételre kérni, postán küldik. Elkerülik, hogy egy ügyben kétszer menjen valaki.

Az pedig csak kérés, hogy időpontfoglalás nélkül csak fontos ügyben menjenek, de több helyen nem az ügyfél döntheti el, hogy mi fontos, sürgős neki, hanem helyette, az ajtónálló. De időpont foglalással lehet menni; akkor nem kell sokat várni. Elegendő időre érkezni, sorszámot sem kell kérni, az időpontfoglaláskor kapott sorszámmal hívnak.

2020. márc. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes hasznos választ. Ezt megtudtam én is időközben, hogy a kormányablak nyitvatart időpontot meg telefonon is lehet gondolom foglalni. Mondták, hogy megírjuk a papírt, azzal megkötjük a biztosítást majd utána bejegyeztetjük az új üzembentartót és kész.
2020. márc. 21. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!