Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tavaly decemberben 120 ezer...

Tavaly decemberben 120 ezer ft-ot fizettem autó biztosításra (éves) most 235ezer Ft-ra emelkedett a számla, lehet váltani most biztosítást, úgy hogy nem fizetem ki ezt a 235ezret?

Figyelt kérdés
Ez baromi sok nem is okoztam balesetet. 22 éves vagyok ezt a 235 ezret biztos hogy nem fizetem ki.. ez a havi jövedelmemet is túllépi
nov. 15. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztosítót váltani legalább 30 nappal az évforduló előtt lehet.
nov. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, köszönöm 😊 december 1-én van az évfordulóm, vagyis most még van lehetőségem váltani és nem kifizetni azt a 235ezret?
nov. 15. 10:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs már lehetőséged. Biztosítót váltani évforduló előtt 60-30 nappal lehet, tehát október 1-november 1 között tudtál volna. Majd jövőre.
nov. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos nincs már lehetőséged, november 1-ig kellett volna :/ VISZONT a helyzeted elég irreálisnak tűnik, én inkább beszélnék a biztosítóval, hogy közel duplájára emelkedett a biztosításod díja, hogyan lehet ebből lefaragni. Nagyon sokszor jártam már úgy, hogy a biztosító direkt nem tájékoztatott elérhető kedvezményekről, ami megilletett volna, és ha benyelem a díjat, amit kalkuláltak, akkor ez van. Az is előfordult már, hogy újonnan megkötött biztosításra jobb árat számoltak ugyanarra az autóra. Felhívtam a biztosítót, megkérdeztem, hogy megadják-e a kedvezményt vagy csináljak nekik felesleges papírmunkát azzal, hogy újra kötöm. Megadták.

Szóval ezekkel muszáj pofátlannak lenni, különben szívbaj nélkül ott húznak le, ahol tudnak.

nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Te a kiküldött számlából tudod meg, hogy hogyan változik a díjad? A biztosítónak legkésőbb 50 nappal az évforduló előtt írásban kell tájékoztatnia a következő biztosítási évre vonatkozó díjról. [↓*¹]

Ha valóban december 1-én van az évfordulód, akkor legkésőbb október 11-én, azaz, 35 nappal ezelőtt meg kellett kapnod az értesítést az új díjról. Nem szokták elmulasztani a biztosítók, nagy bírságot kapnának az MNB-től a mulasztásért.

Mivel a biztosítás, érvényesen, legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt mondható fel az évforduló napjára, legalább október 11-től lett volna időd, hogy legkésőbb november 1-én megkapja a felmondásod a biztosítód. [↓*²]


Most egyik esélyed lehet az, ami a 4-es válaszban szerepel (10:58). Ugyanis, a biztosítók folyamatosan változtatják az alapdíjat módosító korrekciós tényezőket; egy év alatt kerülhettek be olyanok a díjtáblázatba, amelyek kedvezményére jogosult vagy, csak nincs megadva, mert pl. egy évvel ezelőtt még nem számított. Ezt akkor tudod meg, ha kalkulációt csinálsz az évforduló napjára (netrisk, CLB, insura, MABISZ díjnavigátor stb.), és meglátod, hogy a jelenlegi biztosítód alacsonyabb díjjal szerepel-e?

Másik esélyed, hogy kéred a biztosítótól, hogy egyezzenek bele a késedelmes felmondásba.


Az az elhatározás, hogy biztos nem fizeted ki a díjat, csak akkor valósítható meg, ha elnéző lesz veled a biztosító. Ha nem kivételeznek, mert akkor lavina indulhat el, hiszen mi jogon tehetnének csak veled kivételt, akkor bizony fizetned kell, és ezt a díjat kell fizetned.

Vagy, 2300 Ft egyszeri díjért kivonathatod egy évre a forgalomból, a kivonás időtartama alatt nem kell sem KGFB-t, sem gépjárműadót fizetni; igaz, közlekedni sem szabad a járművel.

Vagy átadod az üzembentartói jogot, akkor érdekmúlással megszűnik a KGFB szerződésed. Aztán akár hamarosan is vissza is veheted, persze nem ingyen van egy ilyen akció; de akkor tetszés szerinti biztosítónál kötheted az új szerződést.

Vagy el is adhatod az autót, szintén érdekmúlással megszűnik a KGFB szerződésed.

Ha csak nem fizetsz, akkor december 1-től számított 60 nap türelmi ideig vár a díjfizetésre a biztosító, a 61. napon díjnemfizetés miatt felmondja a biztosítást, és a türelmi időre követelni fogja az esedékes díjat. Elektronikus értesítést kap a nyilvántartó, és hivatalból vonják ki a forgalomból az autót a díj rendezéséig. Új biztosítást csak azzal a biztosítóval köthetsz, amelyik díjnemfizetés miatt felmondta a biztosítást. A felmondás és a kivonás közti napokra pedig fedezetlenségi díjat számít fel a Kártalanítási Számla kezelője, amit az új szerződés első esedékes díjával együtt köteles beszedni a biztosító.


Az nem érv, hogy jó fiú voltál; nem egy személyre szabják a díjtarifát. A biztosítók folyamatos kockázatelemzést végeznek, ha valamelyik személyi vagy autó jellemző alapján nagy kockázatúnak ítélnek valamit, akkor úgy alakítják a korrekciós tényezőket, hogy az adott jellemzőkkel bírókat magas díjjal elüldözzék; akár tettek rossz fát a tűzre, akár nem. Ha bebambulnak és maradnak, akkor fizethetik a magas díjat.


Ha a dulifuli ellenére maradnak a dolgok így, akkor szépen feljegyzed, hogy 2024. október 8-án kalkulációt csinálsz, ha kaptál díjértesítőt, ha nem, és ha adódik kedvezőbb díjú biztosító, akkor időben felmondod a szerződést az évfordulóra, majd az évfordulótól kötsz másikat a talált kedvezőbb díjúval.


┌ *¹ 17. § (4) A biztosító a biztosítási időszak utolsó napját megelőző ötvenedik napig elküldött írásos értesítőben tájékoztatja a szerződő felet a biztosítási évfordulóról és a következő biztosítási időszakra – az értesítés időpontjában rendelkezésre álló adatok alapján – a díjtarifa szerint várható díjról.

(5) A (4) bekezdésben meghatározott értesítés – a szerződő hozzájáruló nyilatkozata alapján – elektronikus úton is megtehető.

2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról hatályos szövegéből ┘


┌ *² 7. § (1) A szerződő felek bármelyike a biztosítási időszak utolsó napjára (biztosítási évfordulóra), azt legalább 30 nappal megelőzően a biztosítási szerződést írásban, indoklás nélkül felmondhatja. A felmondás akkor hatályos, ha az a másik félhez határidőben megérkezik.

2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról hatályos szövegéből ┘

nov. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!