Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nem fizettem be időben a...

Nem fizettem be időben a súlyadót, kaptam egy határozatot, bajom lehet belőle?

Figyelt kérdés

November 29.-én fizettem be a 6400ft-os csekket amit küldött nekem az apeh. Ugye szeptember 15.-ig kellett volna befizetnem amit ugye jocskan túlléptem.

Júliusban vettem az autot, nálam lett először forgalomba helyezve magyarorszagon. Én sajnos rosszul tudtam a jogszabályokat, abban a hitben voltam hogy majd kuldik a csekket és befizetem és kész, hát nem küldték csak 28.-án amit este meló után vettem észre.

Masnap délelőtt első dolgom az volt hogy befizessem.

Kaptam egy olyan határozatot, hogy

Öt napon belül le kell adnom a forgami engedélyemet és a rendszámomat a hatóságoknál.

Cseppet elcsesztem ezt az egész szitut tudom, küldhettek volna hamarabb is valami felszólítást hogy időben be tudjam fizetni.

Az a baj hogy tanácstalan vagyok és nem tudom mit kezdjek, legközelebb csak hétfőn tudok bemenni az apeh-hoz, addig meg sajnos az ideg megesz.

Kérlek titeket aki tud, vagy esetleg járt már így az tájékoztasson engem valamilyen formában, hogy most mire számítsak?

Bukom a forgalmit és a rendszámot vagy még megmenthető az adóhátralék kamatjának a befizetésével?

Vagy így hogy befizettem 29.-én csak a különbözetet kellesz kifizetnem és kész?

Köszönöm szépen a választ!



dec. 1. 01:35
 1/4 nemaRendőrség ***** válasza:

Valami évi 50ft a kamat rajta.

Befizeted amint betudod, ès boldog vagy.

Amíg csekket küldenek nincs gond

dec. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom nincs ügyfélkapud hogy azon keresztül rendezd.


Nem gáz, menj be a NAV-hoz és egyből megnézik hogy vane még elmaradásod, ha van akkor rendezd, és onnantól jók lesztek. Persze a befizetésről szóló csekket mindenképp vidd és tedd eléjük így látni fogják hogy rendezted ami idő mire beérkezik.


Én is elcsesztem 2 éve amikor vettem az autómat, jött a felszólítás hogy jó lenne ha fizetnék, különben dádá. Ok befizettem, átutalással és az pár órán belül már látszódott hogy ki lettem nullázva és onnantól minden OK volt.

Persze pár nap után azért bementem megkérdezni hogy minden rendben van-e és azt mondták hogy persze, semmi gond.

dec. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A törvény nem ismerete nem mentesit alóla...
dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké hogy nem mentesit nem is mondtam ilyet, csak kuldhettek volna csekket időben
dec. 8. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!