Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Új autó vásárlás és régi...

Új autó vásárlás és régi eladás, mennyi idő van átvinni a biztosítást?

Figyelt kérdés

Új (használt) autót szeretnénk vásárolni, jött egy jó lehetőség, viszont a régit még nem sikerült eladni.

Úgy tudom, hogy ha most megvesszük a számunkra újat, tudok rá kedvezményes biztosítást kötni a meglévő bónusszal, de záros határidőn belül le kell mondani a másik (régi) autóról a biztosítást (el kell adni vagy forgalomból ki kell vonatni).

Ez így van? Ha igen, mennyi idő van átvinni a bónuszt?


dec. 2. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod.

Ha megvan még a régi autó, akkor nulláról indulva tudod az újat megkötni. Majd ha eladtad a régit, akkor tudod kérni a bónusz átvezetését.

dec. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És közben is tudom kérni?

Tegyük fel megveszem a jövő héten az újat, megkötöm a biztosítást. Eladom januárban a régit, tudom kérni januárban a bónusz átvezetést? Vagy csak évfordulókor?

dec. 2. 20:45
 3/4 anonim ***** válasza:

pár nap átfedést meg lehet trükközni, de hivatalosan amiga neveden van a régi csak A0 val kötheted meg az újat.


Én 3 éve mikor cseréltem autót, akkor megkötöttem B10 ela biztositást az új autóra, és még azután 4 napig a régi autom is megvolt, csak utána adtam el, és mondtam le a biztositást.


Nem lett belőle baj, észre se vették, de szerintem le is szarják ha van pár nap átfedés.


De persze heteket hónapokat nem lehet igy "elcsalni" mert valószínű kiderül ugy is.

dec. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2: Bármikor kérheted, és át is vezetik. Megállípítják az új díjat és azt kell fizetned. Teljesen normálisan le van szabályozva és működik is a gyakorlatban


#1

dec. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!