Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jogosítvány érvényességnél...

Jogosítvány érvényességnél miért van ekkora eltérés?

Figyelt kérdés

Most néztem a jogosítványomat és feltűnt, hogy az első oldalán az érvényesség 2026 július, ami rendben, hisz akkor lett meg a forgalmi vizsgám és váltottam ki a jogsit, viszont hátul a kategóriáknál a B-hez 2024 április van írva. De az AM-hez (ami nekem nincs külön, hanem csak a B-hez járó van), az rendesen 2026 július.


Először azt hittem, hogy a hátoldal az orvosi alkalmasság érvényességét jelöli, de az sem lehet, mert egyrészt akkor gondolom az AM-nél is 2024 április lenne, másrészt nem 2014-ben csináltattam az orvosit.


Miért kaptam akkor csupán 8 évet (még csak nem is kereken, hanem 7 év 10 hónap) a B-re? És most akkor melyiket kell figyelnem? Tudok ezzel lobbizni kormányablakban, hogy tessék szépen megadni azt a +2 évet, ami jár?


dec. 21. 17:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#8 Logikus végülis.


#10 De gondolom lefelé kerekítik, vannak annyira rohadékok. :D

dec. 21. 18:47
 12/19 anonim ***** válasza:
Mert mégis hova kerekítenék? Ez nem rohadékság, szimplán az, hogy a lefele kerekítés univerzális, nem szimpátia alapján adnak szülinapodtól függően 2-4-6-8-10 hónapot pluszban. Az orvosi 10 évre szól MAXIMUM. A jogsi szülinapig. Tehát addig a szülinapig jár a jogsi, amíg nem jár le az orvosi 10 éve. Akkor nem veszítesz rajta, ha kibírod jogsi nélkül a szülinapod után azt, hogy nincs jogsid, csak hogy legközelebb tovább tartson. Ne haragudj, 7200+4000 forintról beszélünk TÍZÉVENTE. Oszd le, az havi hány forint, és aztán hisztizz, szerintem egy nap többet költesz kávéra...
dec. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
#12 Nem az összegről van szó, soha nem az összegről van szó, hanem az elvről. A szülinapos dolgot magyarázatként használod te is, de ez nem magyarázat, hanem maga a probléma, mert őszintén mégis mi köze van az egészségnek a születésnaphoz? Az égvilágon semmi, tehát ebben a módosításban sok logika nincsen, csak pont ez, hogy az ember hónapokat veszít vele. És ha az anyagiakról van szó, akkor persze én mint egyetlen ember nekem tök mindegy, de számoljunk akkor: kb. 3.5 millió autó van az országban, átlagosan 1.2 autó/fő, tehát kb. 2.9 millió autóval rendelkező aktív sofőr. 0 és 12 hónap között lehet bukni, tehát átlagosan 6 hónapot buknak az emberek. Ha a 10 éves megújítás ára 11200 forint, akkor a 6 hónap 560 forintra jön ki. 560 forintot buknak az emberek átlagosan per fő. Személyenként ez semmi, de a másik irányba ez 560-szor 2.9 millió, 1.624 milliárd forint extra bevétel az államnak. Na, erről szól az egész. És ezzel van bajom, nem azzal az 560 forinttal, amit én személy szerint elbukok.
dec. 22. 07:13
 14/19 A kérdező kommentje:
#13 Ja és ez természetesen csak a B kategória. Megérne még egy misét az összes többi kategória is, főleg, hogy a hivatásos sofőrök nem 10 évre kapják, hanem kevesebbre.
dec. 22. 07:15
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, mi értelme van annak, hogy a születésnapig tart most már minden új okmány? Így nem kell észben tartanod, hogy hoppá, a személyim jövő júliusban jár le, a jogsim meg az azutáni májusban stb. stb. A születésnapját általában csak tudja az ember. Röhögni fogsz, de ez a fő oka, hogy a világon sok helyen ezt kitalálták. A műszaki vizsgát kell csak észben tartanod, személyid-jogsid megújításáról meg nehezebb megfeledkezni így. Én örülök neki, mert az útlevelemet folyton elfelejtem, hogy mikor is jár le, pedig nem vagyok egy különösebben szétszórt ember.
dec. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Megértem. De a szerény véleményem meg az, amire az előbb te utaltál a megújítás díjával kapcsolatban: 10 évente szerintem az ember kibírja. Időnként szerintem mindenkinek eszébe kellene, hogy jusson, olyankor ránéz, aztán le van tudva. Vagy lehet beállítani naptár értesítést telefonon, számítógépen, megújításkor beállítja az ember fél perc alatt, aztán le van tudva, majd szól 10 év múlva. Szinkronizálás is van már ugye naptáraknál, szóval az eszközcsere sem okoz gondot.


Na mindegy. A lényeg, hogy nem értünk egyet. Örülök, hogy ha van, akinek ez bejön és hasznát veszi, én sajnos ebben is csak extra lehúzást látok.

dec. 22. 11:17
 17/19 anonim ***** válasza:
#16 Az a baj, hogy én ezekhez 29 évesen is boomer vagyok. Az ország nagy része meg nem huszonéves. Aztán megy az apelláta rendőri igazoltatáskor, hogy "elfelejtettem, mikor jár le". Abszolút igazad van abban, hogy ennek nem kéne kifogásnak lennie, de sajnos ilyenek az emberek.
dec. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Néhány évig lefelé kerekítették. Úgy tudom 2021 óta már felfelé.
dec. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

1./ Születésnaphoz igazított azért sem lehet az egészségügyi alkalmasság lejárat, mert azt csak a 2016. december 31. után végzett orvosi alkalmassági esetén alkalmazzák.


2./ A hónapokról nem tudok mit gondolni (legfeljebb azt, hogy rosszul emlékszel a hónapra, de ha nem, akkor passz), viszont az orvosi alkalmasság nélkül nem lehetett elméleti vizsgát tenni, ahhoz volt a 2014-es alkalmassági vizsgálat.

A sikeres gyakorlati vizsga táján nem kellett új egészségügyi alkalmasságit végezned, hiszen a 2014-es 10 évéből csak jó két év telt el.

Ha kértél is újabb vizsgálatot, a 2014-es került a rendszerbe, azért jár le 2024-ben az egészségügyi alkalmasság.


3./ Az AM-nél úgy van, ahogyan az 1. válaszban olvasható, egy idő óta – jel van a kategória egészségügyi alkalmasságánál, de 2016-ban még a vezetői engedély első oldalán levő, személyazonosításra alkalmas határidőt írták oda. (Egy idő óta már a személyazonosításra alkalmas előoldali időpont is csak az egészségügyi alkalmasság időpontjáig tart.)


4./ Úgy van, ahogyan a 18-as válaszban olvasható, 2021. július 1-től, 1. alkalmassági csoport esetén (köznyelvben: úrvezető; a vezetői engedélyen 101 a kódja) nem az érvényességi időn (10 év, 5 év, 3 év) belüli utolsó születésnapot kell lejárati időpontként megállapítani, hanem az azon túli első születésnapot. Ugyanettől a 2. alkalmassági csoport esetén (köznyelvben hivatásos vezető; a vezetői engedélyen 102 a kódja) megszűnt a lejárat születésnaphoz történő igazítása.

dec. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!