Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jogosítvány érvényességnél...

Jogosítvány érvényességnél miért van ekkora eltérés?

Figyelt kérdés

Most néztem a jogosítványomat és feltűnt, hogy az első oldalán az érvényesség 2026 július, ami rendben, hisz akkor lett meg a forgalmi vizsgám és váltottam ki a jogsit, viszont hátul a kategóriáknál a B-hez 2024 április van írva. De az AM-hez (ami nekem nincs külön, hanem csak a B-hez járó van), az rendesen 2026 július.


Először azt hittem, hogy a hátoldal az orvosi alkalmasság érvényességét jelöli, de az sem lehet, mert egyrészt akkor gondolom az AM-nél is 2024 április lenne, másrészt nem 2014-ben csináltattam az orvosit.


Miért kaptam akkor csupán 8 évet (még csak nem is kereken, hanem 7 év 10 hónap) a B-re? És most akkor melyiket kell figyelnem? Tudok ezzel lobbizni kormányablakban, hogy tessék szépen megadni azt a +2 évet, ami jár?


dec. 21. 17:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
AM-nél alapból nem kéne érvényességnek lennie, mert azt lejárt orvosival is vezetheted. Így leírás alapján nekem kicsit kusza, főleg, mert nem mondtad, konkrétan mikor is csináltál orvosit. Ha nem találod benne a logikát (érdemes utánajárni, mióta igazítják szülinaphoz), akkor egy próbát megér a kormányablak.
dec. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
#1 Pontosan nem tudom mikor csináltattam az orvosit. A 2014 stimmel, mert sajnos KRESZ és elsősegély vizsga, illetve orvosi után szüneteltetnem kellett sokáig, így lett végül csak 2016 belőle. De eleve 2014-ben, még iskolásként, tanév után nyári szünetben csináltam az egészet, akkor kezdtem nulláról, tehát 2014 áprilisában egészen biztosan nem lehetett orvosim, így 10 évvel számolva a 2024 áprilisi lejárat sem jön ki rá. Július vagy augusztus lehetett. Azért is biztos, mert a KRESZ vizsga 2 éves elévülési ideje 2016 augusztusban járt volna le és éppen csak hogy belefértem. Az orvosim pedig valószínűleg utána, vagy azzal kb. egy időben lehetett. De egészen biztosan nem áprilisban.
dec. 21. 17:51
 3/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
Áprilisban születtél? Ahhoz igazodik.
dec. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#3 Január. Úgyhogy ez sem. :D
dec. 21. 17:55
 5/19 anonim ***** válasza:
Rosszul emlékszel. 2014 áprilisban volt az orvosi vizsgálat, ez az egyetlen lehetséges magyarázat.
dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#5 Kétlem, de mindegy, én is csak az orvosira tudok gondolni, úgyhogy elfogadom. Talán elírás, vagy nem tudom.


Akkor már csak az a kérdés, hogy ha jövőre csinálok egy új orvosit, akkor a jogosítványt is meg kell újítani, vagy kapok netán valami papírt amivel még lehúzhatom a maradék két évet? Vagy ha a jogsit is meg kell újítani, akkor a fennmaradó 2 évet bukom (gondolom igen?).


De amúgy akkor ilyenformán senki sem kap 10 évre jogsit, mint kellene? Hiszen oké, hogy a jogsi érvényessége 10 év, de a kategória az orvosi miatt lejár hamarabb. Főleg manapság nagyon nagy várakozási időkről hallani, hónapok telnek el az orvosi és a sikeres forgalmi vizsga/jogsi kiváltás között. Ez egy baromi szar. Na meg egyáltalán mi a tököm értelme van akkor külön a jogosítvány érvényességnek, ha az érvényességet a kategória (és annak orvosija) határozza meg? Mit jelent akkor a jogosítvány érvényessége?


Nem értem én ezt...

dec. 21. 18:02
 7/19 anonim ***** válasza:

#6 Fura a rendszer, tény, de legalább egységes. Nekem amikor megcsináltam az első jogsit (2011) még a forgalmi vizsga időpontja volt az érvényesség. Amikor újítottam, covid miatt amikor éppen nem külföldön voltam, vesztettem évet, mert hamarabb is újítottam, mint kellett volna, meg a régi forgalmi vizsgám időpontja a születésnapomhoz képest pont rossz helyen volt. Ez van. 9 évre kaptam 10 helyett. De nem tudom, milyen várakozási időről beszélsz, felénk az orvosi annyi, hogy a körzetimet felhívom, rendelési idő előtt reggel az asszisztens fogad, elvégzi, aláíratja egy ottlevő dokival, aztán vagy megyek a kormányablakba, vagy ha van 3 évnél fiatalabbi képem a rendszerben egyéb okmány miatt, online igényleg a jogsit. Tehát lehet itt 10 évente 1-1 évet veszíteni, de nem kötelező, főleg, ha nem minden nap használod a jogsid.


Te is pont akkor csináltad értelmezésem szerint, amikor egyszer ki fog cseszni veled a rendszer, tán pont akkortájt, amikor átálltak erre a születésnaposdira, tehát mire jogsid lett, már nem úgy állították ki, mint 1-2 évvel korábban tették volna. De nem néztem most konkrétan utána, de így hangzik. Nézd úgy, hogy most az egyszer 2 évet veszítettél, innestől viszont tiszta lappal tudsz számolni majd.

dec. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A jogosítvány érvényessége meg azt jelenti, ha a kategória érvényessége le is járt, hogy használhatod személyi/útlevél helyett. :)
dec. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
(Persze nem határátkelésnél, ott nem elég a jogosítvány, de pl. dohányboltban, vagy rendőri igazoltatásnál.)
dec. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Akkoriban még a vizsgálat idejétől számították a 10 évet. Most már születésnapig adják.
dec. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!