Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha valakitől megveszek egy...

Ha valakitől megveszek egy autót mondjuk december 18-án és csak január 2-án íratom át a nevemre akkor az fizeti a teljesítményadót akinek a nevén volt a kocsi január elsején, azaz nem én?

Figyelt kérdés

dec. 27. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fogod megúszni, mert az eladó nem fogja megvárni a jövő évet, hogy lejeletse az eladást.
dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy minek az ilyen embernek autó...
dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az adásvétel nem a lejelentéstől érvényes, hanem a szerződésen feltüntetett dátumtól és időponttól. Tehát ha te dec.18-án kötsz egy adásvételit, akkor nincs az a bolond aki aláírja, hogy csak januárban került birtokodba a kocsi. (Mert akkor a teljesítményadó mellett, minden egyéb költség őt terheli, pl. gyorshajtás, jogosulatlan pályahasználat, parkolás stb. december 18 és január 2 között, amit viszont már te követhetsz el)
dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nekem van 15 napom átíratni a kocsit, nem? És ha másodikán kapom meg a forgalmit akkor elsején nincs a nevemen az autó.
dec. 27. 22:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4: Igen, 15 napod van, de ha később íratod át, akkor sincs szankció. De ettől függetlenül az autó attól a pillanattól a tiéd, ami az adásvételin van. A KGFB-t is attól kell kötnöd.
dec. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

„De nekem van 15 napom átíratni a kocsit,”.

Nem Sikerült megértened, amit a 3-as válasz írója írt.


A gépjármű nyilvántartásban nem akkortól leszel tulajdonos és egyben üzembentartó, amelyik napon az átírást végezteted, hanem attól a naptól, amikor az adásvételi szerződés szerint a járművet használatba vetted.


Szerinted, ha az eladó mondjuk december 22-én bejelentette a tulajdonosváltást (online lehetőség is van erre), akkor csak akkortól nem lesz tulajdonos? És ha te január 2-án jelented be a vételt, akkor csak akkortól leszel tulajdonos? Közben senki tulajdona sem lesz az autó?

Vagy ha a vevő intézi előbb az átíratást, és az eladó csak később jelenti be az aladást, akkor a közbeeső időben mindketten tulajdonosok lennétek?

Nem.

Mindegy, hogy ki mikor intézi az ügyét, a tulajdonosi jog megszűnése az eladó részéről és a tulajdonosi jog szerzése a vevő részéről az adásvételi szerződésen szereplő birtokba adás, -vétel időpontja. Ez az egy közös időpont határozza meg a tulajdonosváltást, függetlenül attól, hogy a rendelkezésre álló 15 napon belül melyikük mikor tesz eleget a bejelentési kötelezettségének.


A gépjárműadó befizetési határideje 2024-ben március 18. lesz; február második felében állapítja meg az adóhatóság és küldi az adókivetéseket, értesítéseket.

Addigra bőven látszani fog a gépjármű nyilvántartásban, hogy 2024. január 1-én ki volt egy-egy jármű üzembentartója.

dec. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük hozzá azt, hogy ott a kötelező biztosítás is! Az sem akkortól ketyeg mikor névre kerül az autó, hanem amint meg van írva az adásvételi.
dec. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!