Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy autót tavaly...

Vettem egy autót tavaly decemberben. Volt egy másik amit január közepén adtam el. Mindkét autóról megkaptam a súlyadó megállapítást. Jogos-e?

Figyelt kérdés
2023. márc. 6. 06:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Milyen szabály van most a súlyadó megállapításnál?
2023. márc. 6. 06:52
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Időben lejelentetted az eladást a kormányablakban?

Ha igen, akkor egyszerűen hívd fel az önkormányzatot és elmondják, hogy elég-e elküldened az adásvételi másolatát vagy mást is kérnek.

2023. márc. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogos, mert az fizet aki január 1-én tulajdonos.
2023. márc. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Önkormányzatnak már nincs köze hozzá
2023. márc. 6. 07:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont ahogy a 3-as írja, akié volt januárban az fizeti az adót rá.
2023. márc. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

┌ 2. § (1) Az adó alanya az a személy, aki/amely a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló 1999. évi LXXXIV. törvény alapján vezetett járműnyilvántartásban (a továbbiakban: hatósági nyilvántartás) az év első napján üzemben tartóként, ennek hiányában tulajdonosként (a továbbiakban együtt e § alkalmazásában: tulajdonos) szerepel. ┘

↑ 1991. évi LXXXII. törvény a gépjárműadóról hatályos szövegéből


A 2022. decemberben vett autónak már, a 2023. januárban eladott autónak még, üzembentartója voltál 2023. január 1-én.


Vannak kivételek, amikor az év első napján nyilvántartásban szereplő üzembentartó nem a teljes tárgyéveben az adó alanya, de nem írtál ilyenről; vélem, nem is tartozol a kivételek közé:

• Év közben újonnan forgalomba helyezett jármű esetén, a forgalomba helyezéstől.

• Év közben újra forgalomba helyezett jármű esetén, ha az újra forgalomba helyezéskor nem a január 1-én nyilvántartott üzembentartó az üzembentartó, az újra forgalomba helyezéstől.

• Az adóalany év közben bekövetkezett halála esetén, a halálesetig.

• Amikor az átruházó az előző évi eladást január 15-ig bejelenti.

• Ideiglenesen forgalomban tartott gépjármű és a próbajármű esetén.


(És úgy vélem, nem súlyadó.

Ugyanis, autóbusz, a lakókocsi, a lakópótkocsi, tehergépjármű, nyergesvontató esetén a gépjárműadó alapja a tömeg (~ súly).

Egyéb esetben a gépjárműadó alapja a gépjármű hatósági nyilvántartásban feltüntetett teljesítménye kilowattban kifejezve, és a gyártási év óta eltelt évek száma.)

2023. márc. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!