Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Pár napja jött az allianztól a levél, hogy díj meg nem fizetése miatt felbontották a kötelező szerződést az auóta. Teljesen meglepődtem rajta, de én tisztán úgy emlékszem hogy befizettem az online bankkártyás felületen. Azt írják a szerződésben, hogy köteles vagyok újra náluk megkötni a szerződést, és a régi megszűnése és újbóli megkötésének közötti időszakra fedezetlenségi díjat kell fizetnem. Ha beírom az allianz oldalán a szersződésszámot, akkor kiírja a 30 ezres összeget amennyi negyedévente a biztosítás, és 2023.12.22.-ig szól a díjrendezés vége. most be kell fizetnem ezt a pénzt annak ellenére hogy már nem él a szerződés, vagy kötnöm kell egy újat, és a fedezetlenségi díjról jön külön csekk?
jan. 10. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy úgy van ahogy mondod.

Újra megkötöd, kifizeted a díjat meg a fedezetlenségi díjat is.

jan. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A KGFB törvény a díjfizetés esedékességének napjától 60 napos türelmi időt határoz meg a díj megfizetéséhez.

A türelmi idő alatt a biztosítónak éltetnie kell a biztosítást, kár esetén helyt kell állnia.

Ha a díj a türelmi idő leteltéig megfizetésre kerül, akkor minden rendben, úgy számít, mintha az esedékesség napján meg lett volna fizetve.

A türelmi idő záró napján, ha nem történt meg a díj megfizetése – szintén a törvény rendelkezése alapján – a biztosítónak díjnemfizetés indokkal fel kell mondania a biztosítást, erről, és a díjhátralékról, 15 napon belül írásban értesítenie kell a szerződött üzembentartót.

► 1.) Mivel a türelmi idő alatt a biztosítónak fenn kellett tartania a biztosítást, a törvény az erre az időszakra eső díj megfizetésére kötelezi a biztosítottat.


Szintén a törvény rendelkezése szerint, ha egy biztosítási szerződés díjnemfizetés miatt szűnik meg, akkor biztosítási éven belül új szerződési ajánlatot csak az a biztosító fogadhat el, amelyik díjnemfizetés miatt felmondta a szerződést.

► 2.) Gondolom, biztosítási éven belül vagy, ha a szerződést díjnemfizetés miatt felmondó biztosítód úgy tájékoztatott, hogy csak náluk köthetsz új biztosítást.

Célszerű mielőbb megtenni, mert a napi fedezetlenségi díj nem kevés; egy hét alatt összejöhet akkora összeg, ami akár két-három havi KGFB díjnak felel meg.


A biztosító a díjnemfizetés miatt felmondott biztosításról elektronikus úton értesíti a kötvénynyilvántartó szervet, és a Kártalanítási Számla kezelője a gépjárműnyilvántartás szerinti forgalomban tartási napokra napi fedezetlenségi díjat számít fel addig, amíg nincs biztosítás a járművön.

► 3.) A felhalmozott fedezetlenségi díjat az a biztosító köteles az első esedékes díjjal együtt beszedni, amelyikkel az üzembentartó legközelebb szerződést köt.


// Más, de nem tudom, hogyan lehettél téves hitben a díjfizetéssel kapcsolatban, mikor a KGFB törvény szerint, jócskán a türelmi időn belül, felszólítást kellett kapnod a biztosítótól.

┌ „Ha az esedékes biztosítási díjat nem fizetik meg, a biztosító a díj esedékességétől számított harmincadik nap elteltéig – a következményekre történő figyelmeztetés mellett – a szerződő félnek a díj esedékességétől számított hatvannapos póthatáridővel, igazolható módon a teljesítésre vonatkozó felszólítást küld.” ┘

2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 21. § (4) hatályos szövege.

jan. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!