Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » KGFB. Ilyen már tényleg...

KGFB. Ilyen már tényleg nincs? Törvény szabályozza?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy már nem lehet olyat csinálni, hogy új belépőnek olcsóbb a biztosítás, magyarul nem kell felmondanom a biztosítást és megkötni újra, ugyanazt, hogy olcsóbb legyen. Ha ennek ellenére nálam mégis van egy 30 ezres különbség, az mitől lehet? Tényleg igaz, hogy törvény szabályozza ezt, hogy ne kelljen újrakötögetni? Azért fontos, mert akkor felhívnám őket, de szeretnék biztos lenni, hogy ne csináljak hülyét magamból.
jan. 23. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

4 éve vagyok ugyan annál a biztosítónál. Minden évben emelnek, én meg minden évben újra kötöm és így viszont olcsóbb is minden évben a biztosításom. (Mindig őket hozza ki a legolcsóbbnak)

Szóval szerintem nincs ilyen törvény

jan. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, törvény született rá pár éve.
jan. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Ugyanúgy van nálam is mint #1-nél. Törvény ide vagy oda. Ugyanott a legolcsóbb mindig
jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
A biztosítóknak érdeke az ügyfelek elüldözése. Ugyanis az új kötéseket nézik az üzleti eredményeknél. Az értékesítők is azután kapnak bónuszt.
jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Igen, van ilyen törvény, de manapság ki tart be törvényt, nem? Hát ők sem. Újrakötésnél mindig találok olcsóbbat.
jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5. Úgy olcsóbb, hogy ugyanannál a biztosítónál kötöd újra, nem változik a bónusz besorolás sem stb.
jan. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A törvény be van tartva; díjtarifa nem tartalmaz tiltott, új szerződő számára adott kedvezményt.

A törvény csak azt engedi meg, hogy a határozatlan idejű szerződést folytató térjen el a díjtarifa, de ilyet még nem láttam.

A törvény azt is tartalmazza, hogy az új szerződő számára tiltott kedvezményről a díjközlést tartalmazó írásos értesítőben figyelemfelhívásra alkalmas módon tájékoztatni a szerződő felet. Bizonyára a te leveledben is ott van; eszerint számodra nem elég figyelemfelhívó módon.


A biztosítási díj alapja az üzembentartó adatai és a gépjármű adatai alapján megállapított alapdíj.

Ezen kívül a biztosítók alkalmaznak alapdíj módosító, úgynevezett korrekciós szorzókat. Egy részük növeli az alapdíjat (1-nél nagyobb szorzószám), más részük csökkenti (1-nél kisebb szorzószám).


A díjtarifák folyamatosan változnak, több biztosítónál is, havonta. Ezekben főként a korrekciós szorzók változnak, bevezetnek újakat, kivezetnek meglévőket.


Biztos vagyok abban, hogy nem nézegeted és nem követed a biztosítód nyilvános díjtarifahirdetményeit, és nem veted össze a valamikor megadott adataiddal. Így, nem tudatod a biztosítóddal, hogy találtál olyan díjcsökkentő korrekciós tényezőt, amire jogosult lettél, és nem adod meg a figyelembevételéhez szükséges adatot. Viszont, mikor most kalkuláltál, megadtad azt is, kedvezőbb is lett a díjajánlat.


Nem találsz olyan díjtarifahirdetményt, amely új belépő számára kedvezőbb díjat biztosít, mint a határozott szerződését folyamatosan fenntartónak. Olyan viszont lehet, hogy a folyamatos szerződést fenntartó nem vesz igénybe minden kedvezmény-lehetőséget, mert nem foglalkozik vele, míg az új szerződő, vagy az újra szerződő megadja, mert látja a lehetőségek közt.


(Épp múlt hét pénteken kaptam meg a díjajánlatot; 42%-os emelést jelentene. Két olyan, a biztosítási éven belül bevezetett kedvezménylehetőség is van, amit igénybe tudok venni, ezek megadása után csak 22%-os lett a díjemelkedés. Csak egy jobb van, azzal csak szűk 20%-os lenne az emelkedés, de olyan alacsony az éves díjam, hogy ez aprópénz különbség, emiatt nem váltok. Annál is inkább, mert a meglévő biztosító a KGFB mellé adott mértékű ingyenes asszisztencia szolgáltatást is ad.)

jan. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Update, aki ide tévedne. Valóban van ilyen. Konkrétan 3 igen/nem-re kellett válaszolni az oldalon, és az új ár 40 ezerrel lett olcsóbb.
jan. 26. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!