Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Útvonal engedélyt csak tulajdo...

Útvonal engedélyt csak tulajdonos vagy üzembentartó kérhet?

Figyelt kérdés
Eladtam az autómat, viszont anyukámék nevén van az autó, nincs rajta műszaki és messzire szeretnék vinni innen, én is kérhetek rá útvonalengedélyt vagy csak ők?

jan. 24. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak a műszaki állomásig lehet útvonal engedélyt kérni, háztól házig nem.
jan. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól hogy eladtad,már nem a te gondod elvinni. Oldja meg a vevőd.
jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű, amit írtál; én úgy gondolom, hogy a szüleidnek adtad el az autót, és ezért szívügyed a vele való foglalkozás.


Forgalomba helyezett, de érvényes műszaki vizsgával nem rendelkező jármű esetében az üzembentartó vagy meghatalmazottja kérheti az ideiglenes forgalomban tartási engedélyt; ez az ügy „becsületes” neve. (Alapesetben a tulajdonos egyben üzembentartó is, ha nem adja át az üzembentartói jogot, akkor üzembentartóként kérheti.)

Érvényességi ideje 3 nap, a kezdőnapot a kérelmező adja meg; nem lehet korábbi, mint az ügyintézés napja. Ezen ideiglenes forgalomban tartási engedély kizárólag a jármű javítása, eredetiségvizsgálata vagy hatósági vizsgálata céljából a jármű telephelye és a gépjárműfenntartó telephelye vagy az eredetiségvizsgálat, továbbá a hatósági vizsgálat helyszíne között történő közlekedésre jogosít.

A kérelemhez meg kell adni az útvonalat, amelyre a kérelem szól.

Az eljárás illetéke 3500 Ft.


Nem tudom, mikor járt le a forgalmi érvényessége?

Ha az állandó forgalmi engedély „Műszaki érvényesség” rovatába bejegyzett időpont lejárt, a közlekedési hatóságnak a műszaki vizsgáról szóló értesítése, vizsgahatározata, valamint berendelő határozata a jármű műszaki megvizsgálásának napjáig, de legfeljebb az érvényességi idő lejártát követő harminc napig – ezt követően pedig csak a vizsga napján – jogosít a közúti forgalomban való részvételre.

Ha a tervezett útig meg nem telik el 30 nap a műszaki lejártától, akkor műszaki vizsga időpontot kell kérni, azonnalra úgyse adnak, ha mégis ilyet kínálnának, akkor ezer okot lehet mondani, hogy miért csak későbbi alkalmas; pl. a szerelő csak mit tudom én, mikorra ígérte, hogy fel tudja készíteni. A kapott igazolással aztán fel-alá lehet közlekedni az országban, míg a lejárattól el nem telik 30 nap, vagy el nem jön a vizsga napja. Aztán, ha nem komoly a szándék, mert másutt és máskor lesz vizsgáztatva, akkor le lehet mondani az időpontot, hogy pl. a szerelő megbetegedett, nem tudható, mikor lesz vizsgakész az autó.

jan. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most intéztem személygépkocsira.

1. Okmányirodába menj be!

2. Üzembentartói engedély három napig érvényes. Utána kérhetsz megint.

3. Üzembentartói engedélyre kérhetsz több cimet is. Indokolhatod, hogy szerelöhöz, gumishoz, klimáshoz majd vizsgára kell menned.

4. Kötelezö biztositásnak kell lenni az autón, már úgy menj az okmányirodába.

5. Vigyél 3500 Forintot.

6. A jármünek egyébbként forgalomképesnek kell lenni. Értsd, kb. olyannak, mint a müszakival rendelkezö jármü. Ha biztos akarsz lenni, érdeklödd meg az okmányirodában, az a biztos.

ápr. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja és volt pont aznap egy redörségi igazoltatásom. Rendör észrevette, hogy lejárt a müszaki. Megnézte az igazolást és elfogadta. Pedig a szó szoros értelmében nem illettem rá a két cim közötti útvonalra.

Tehát ne félj, váltsd ki, olcsóbb, mintha a rendör 13ezertöl fölfelé megbüntet.

ápr. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!