Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az eves autó biztositasom...

Az eves autó biztositasom költsége a duplájára emelkedett, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

2023.02.13 kor kötöttem eves biztosítást az automra, melynek költsége 73020ft lett.

Tegnap jött a csekk hogy az eves biztosításom díja 146040ft.

Felhívtam a biztosítót és azt mondta hogy sajnos tényleg ennyit változott a biztositasom ára, és hogy már nem tudom felmondani a biztosítást , mert a felmondási határidőből kicsusztam.


A kérdésem a következő:

Ha befizetem az eves biztosítást a jelenlegi biztositomnal, akkor az évforduló utáni napokban már válthatók biztosítót ugye?

És nyilvan visszakapom az összeget a jelenlegi biztositomtol?

Tulajdonképpen ha kicsusztam a felmondási határidőből az csak azt jelenti hogy muszály a jelenlegi biztosítónál fizetnem az eves biztosítást, de utáni válthatók és visszakapom idő aranyosan az összeget?


jan. 25. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz átmenni sehogy, egyetlen megoldás, ha üzembentartóit csinálsz valakivel és az ő nevén újra van kötve, de akkor 0-ról kezdődik a bónusz malusz.
jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mikor tudok váltani biztosítót?
jan. 25. 16:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 Mindig csak az évforduló előtti 30-60 nap között. Következőnél tudsz váltani legkorábban.
jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Akkor sajnos most így jártam.

Tanuló pénznek igazán jó volt .

jan. 25. 16:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá a 16.30-as válaszhoz, hogy a levelet korábban kellett (volna) megkapnod pont azért, hogy ha nem megfelelő számodra a díj, akkor tudj váltani.
jan. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha Netrisken kötötted volna, a Netrisk értesített volna, hogy közeleg az érforduló, itt az ideje váltani.
jan. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Te most kötelezőről beszélsz? Mert a cascot bármikor felmondhatod.
jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!