Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha kötöttem egy kötelezőt de...

Ha kötöttem egy kötelezőt de a régi biztositomnal nem mondtam fel és megkezdődött a biztosítási időszak akkor a régi biztositom díjat kell befizetnem?

Figyelt kérdés

Azt hittem minden rendben netrisken kötöttem új biztosítást 40 e lett volna.


A régi biztositom meg kikoldott egy 112 e Ft csekket mert ott ugye adatott se frissítettem mert úgy volt hogy az megszűnik.


De nem szűnt meg magától új biztositom írta hogy nem találják a régi biztositomtol hagyott kotvenyszamot a közös rendszerükben .


Bementem a régi biztosítóhoz és mondták hogy mivel nem.mondtak le így úgy tekintettek hogy elkezdődött az új biztosítási év csak meg nem fizettem .

De már módosítani se lehet szóval be kell fizesem a 112 e Ft csekket mert 2025 ig nem fogok tudni váltani


Igazat mondtak? Mindenképpen be kell fizetnem?



febr. 29. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosítót akarsz váltani, az évforduló előtt legalább egy hónappal fel kell mondanod a biztosításodat. Mivel ezt nem tetted meg, az továbbra is érvényes, az új biztosításod pedig érvénytelen, hisz két köteleződ nem lehet ugyanarra a gépkocsira. Legközelebb a következő évfordulónál lesz lehetőséged váltani.
febr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És az új biztositomtol visszakapom amit befizettem? Vagy annak is utána kell mennem?
febr. 29. 12:07
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy már váltottam többször biztosított automatikusan felmondtak nem kellett személyesen bemenem nem értem ez esetben miért történt máshogy.
febr. 29. 12:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#12.07 és 12.09. Jelezd az új biztosítónál a helyzetet, vissza fogják fizetni a díjat. Automatikus felmondás nincs, minden esetben csak az ügyfél kérésére törlik a biztosítást.
febr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Netriszen tavaly úgy váltottam hogy automatikusan felmondta az alkusz a régi biztositasom.

Semmit nem kellet intéznem és rá 2 hétre jött is a papír a bizti megszűnéséről .


Most ezért nem értem mi történt .drága mulatság volt ez nekem 60 e+ összeget dobtam ki a fenébe

febr. 29. 12:22
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
#5 Csak akkor mondódik fel automatikusan, ha netrisken kötötted az előzőt. Különben neked kell felmondani postán, online vagy személyesen.
febr. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt is netrisken keresztül kötöttem azért nem értem .

Lehet túl korán kötöttem meg?olyat olvastam hogy 30 napon belül intézik csak el .


Én meg január elején elintéztem .


Február 11 nekem a forduló

febr. 29. 16:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Évforduló előtt 30-60 nap között lehet váltani, ha netrisken volt és 35 nappal évforduló előtt volt, akkor le kellett volna mondódnia. Ha 30 nappal, akkor már nem biztos.
febr. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Lehet ez a baj mindegy is rafaztam rendesen.


112 e biztosításra A5 kategóriával


Az új biztosító lemondja magának most hogy kiderült hogy egyszerre 2 kötelező biztim van?

febr. 29. 18:27
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. A5 olyan nincs, B05.
febr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!