Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üzembentartói szerződés...

Üzembentartói szerződés megkötése után, hány napig tudok kötelező biztosítást kötni az autóra?

Figyelt kérdés

Történt az az eset hogy a kormányablak nem regisztrálta be az üzembentartóit az autóra, (nem is kaptam új forgalmit) így amikor megkötöttem a biztosítást, megszüntették a tegnapi napon!

Kérdésem az, hogy a már meglévő üzembentartói szerződéssel tudok új biztosítást kötni? És tudok vele új forgalmit is iratni?

Vagy mindenképpen kell csinálni újat? (Üzembentartói)


márc. 27. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, azért nincs több mint egy órája válasz, mert más sem érti, amit írtál.

Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (KGFB) ajánlatot bármikor tehetsz biztosítónak, aztán vagy elfogadják, vagy nem; legfeljebb tizenöt napjuk van a döntésre. Ha nem kapnak automatikus értesítést a közúti közlekedési nyilvántartásból, hogy bejegyzett üzembentartó lettél, akkor vagy visszautasítják az ajánlatot, vagy ha már megküldték a szerződést, akkor azt semmisnek nyilvánítják.

Az ajánlattételhez nem kell üzembentartói jog átadási szerződés (vagy más esetben tulajdonjog átadási szerződés), csak az ajánlattevő személyes adatai és a gépkocsi adatai szükségesek.

Akármikori szerződést be lehet mutatni a nyilvántartásba bejegyzéshez, de a bejegyzéshez szükséges KGFB szerződés, vagy legalább szerződésajánlat visszaigazolás. KGFB szerződést viszont nem köthetsz visszamenőleges naptól, a legkorábbi kezdőnap az ajánlattétel napja lehet. Ha a szerződésen korábbi az üzembentartói birtokba adás napja, mint a KGFB szerződés kezdőnapja, akkor a hiányzó napokra naponkénti fedezetlenségi díjat számítanak fel, amit a szerződő biztosító az első esedékes díjjal együtt köteles beszedni.

Ha a nyilvántartásba történő bejelentéskor a szerződés szerint több mint 15 napos az üzembentartói birtokba adás, és vagyonszerzési illetékköteles, akkor a nyilvántartó automatikus elektronikus értesítést küld a NAV felé, amely szerv mulasztási bírságot szab ki az illeték határidőre történő megfizetésének elmulasztása miatt.

márc. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én kb azt hámoztam, ki, hogy úgy mentél az üzembentartói szerződéssel a kormányablakba, hogy nem volt kötelező biztosításod?

Kötelezőt már aznap meg kell kötni, mikor írtátok a szerződés, különben minden egyes elmulasztott napra büntetést fog kiszámlázni a biztosítód. Ez meg átlagosan napi 1000 forint

Szerintem kezd az egészet előröl. A dátum miatt írjatok új üzembentartóit, és még aznap köss új kötelező biztosítást, majd mehetsz a nevedre íratni az autót.

márc. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kötöttem biztosítást az autóra utána meg a kormányablakba nem jegyeztettem be azt, hogy én vagyok az üzemben tartó, letelt egy hónap és megszünt a KGFB.

A kérdésem arra irányult, hogy a már meglévő üzembentartóival lehet-e új biztosítást kötni, hogy az ne szűnjön meg újra mint most. Amit febr 26-27-én kötöttem először. De az onnantól 1200ft nap.

Így hát új üzembentartói kell friss dátummal. És aznap elintézni mindent. Kötelező plusz átírás.

márc. 27. 14:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell aznap intézni mindent. Biztosítást kell kötni aznaptól, a kormányablaki ügyintézésre van 15 nap. Az üzembentartó személyében történt változás bejelentését a tulajdonos vagy meghatalmazottja intézheti.
márc. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!