Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy kapom vissza a biztosítás...

Hogy kapom vissza a biztosítás összegét, illetve kb mikor?

Figyelt kérdés
Volt egy biztosításom a K&H-nál, azonban eladtam az autómat és vettem egy másikat. Mivel nem sok idő telt el az előző biztosítás meghosszabbítása és az autó eladása között, ezért egy elég nagy összeg (106.301 Ft) jár vissza. Ezt a biztosítást akkoriban csekken fizettem be a postán. Az új biztosításom kevesebb (88.124 Ft). A nagyobb összegből ilyenkor levonják a kisebbet, így lerendezve a biztosításom, vagy kifizetik az egészet? Illetve mivel nem utaltam, hanem csekken fizettem be, akkor egy borítékban, a postán keresztül elküldik a lakcímemre? Március 15-én adtam el, a bejelntést az adás-vételről 18-én hétfőn intéztem el. Azóta kaptam egy levelet, hogy mekkora összeg jár vissza, de semmi egyéb.

ápr. 2. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom csekket küldenek majd, postán kifizetik. Hogy mennyi idő, az sok mindentől függ.
ápr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja a postás borítékban bedobni a postaládádba.

"Rózsaszín csekken" fogod megkapni. Be kell menni a postára és ott fizetik ki kp-ban.

Az arányos részt kapod vissza függetlenül attól mikor jelented be ez eladást, mert nem az dönt, hanem az adásvételi dátuma.

Nekem kb. 1 hét volt, most az ünnepek miatt gondolom elhúzódik. De a biztosító felé is jelezted az eladást? Onnan számítva 2-3 hét max szerintem és megkapod.

ápr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasonló ügyben kb. 6 hete várok......

A bejelentés után egy hónappal rákérdeztem, akkor azt mondták "folyamatban".

ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most adtam el autót márciusban. A kötelezőm a genertelnél volt, ők a bejelentés után másnap visszautalták a visszajáró pénzt a bankszámlámra. A casco-m uniqa-nál volt, ők 2 hét múlva utalták vissza. Ha neked postán küldik vissza a pénzt, az hosszadalmasabb lehet.
ápr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!