Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kárt okoztam, és júniusban...

Kárt okoztam, és júniusban lesz az évforduló. Tudok biztosítót úgy váltani, hogy nem lesz baleseti károkozói pótdíj?

Figyelt kérdés

ápr. 17. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tudsz; illetve, mivel napot nem írtál, lehet, hogy biztosan tudsz, de lehet, hogy csak nagy valószínűséggel tudsz.

Például a CIG Pannónia nem alkalmaz károkozói szorzót: [link]

(2020. február 1. óta nem változtatták a díjtarifát. Nem tudom, júniusban mikor lesz a biztosítási évfordulód? Ha 18. előtt, akkor egész biztos, hogy így marad, mert legkésőbb 60 nappal az esedékesség előtt ki kell hirdetniük, ha változtatnak. De, elég esélytelen, hogy az elkövetkező napokban jönne rájuk a változtatás.)

Például a K & H csak akkor alkalmaz kárelőzményi díjszorzót, ha a megelőző biztosítási évben négy vagy több fokozatú bonus-malus visszasorolás történt. Motorkerékpár és személygépkocsi esetén ehhez a biztosítási évben legalább két, tehergépkocsi esetén legalább négy káresemény kell. Ha csak egy károkozás történt, akkor nincs kárelőzményi szorzó: [link]

(2024. január 23. óta nem változtatták a díjtarifát. Ha épp mostanában áll szándékukban, akkor ugyanaz érvényes, amit a CIG-nél írtam.)


Nem okos dolog pusztán ennek alapján váltani, netán maradni; nem írtad, melyiknél vagy?

Egyáltalán nem biztos, hogy összességében a károkozói szorzót nem alkalmazó biztosító díja a legolcsóbb számodra. Kalkulációt kell csinálni, ha megadod a károkozásra vonatkozó adatot, akkor a díjba beszámolja a kalkulátor.

De, a te döntésed. Ha csak a károkozói pótdíj nélküliség a célod, itt böngészheted a biztosítók díjait; akár az időközben változó díjtarifa hirdetményeket is, az évfordulódra vonatkozóan: [link]

ápr. 18. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
06.14-én lesz az évforduló
ápr. 18. 05:49
 3/4 A kérdező kommentje:
Unionnal vagyok
ápr. 18. 05:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ott van az 1-es válaszban, június 14-ére már nem változtathatnak a biztosítók, mert csak 57 nap van hátra. Az a kettő biztosan károkozás szorzó nélküli lesz akkorra, mert gondolom, nem okoztál ebben a biztosítási évben két vagy több kárt. De ha igen, a CIG Pannónia akkor sem használ ilyen szorzót.
ápr. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!