Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Reális 2 ajtócsere 1millió...

Titi79 kérdése:

Reális 2 ajtócsere 1millió 810 ezer ftért ?

Figyelt kérdés

Kb 2 -3 méter tolatás követően a szemközti szomszéd Toyota Corolla (2019 évj) autójának neki tolattam a baloldalának. Meghúztam a balelső és balhátsó ajtót.adtam neki betétlapot. 2 es félhónap elteltével megkaptam a biztósítotól,hogy kifizettek 1 millió 810 ezer ftot az okozott kárért !!! Szerintem biztósitási csalás áldozata lettem ,mert fel hívtam a Toyota márkaszervízt és ők az ajtók cseréire , színre fújásra és szerelesre áfásan 880 ezer ftot mondtak.

Voltam a rendőrségen ,de még nem tudtak mit tenni,mondták kérjem le a kárszakértő mire fizetett ki közel 2 millió ftot, lekértem várom az emailt. Érdekelne más véleménye is az ügyemmel kapcsolatban. Minden tanácsot meghallgatok. Köszönöm



#Biztosítási csalás ?
ápr. 19. 21:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Igazságügyi kárszakértői véleménye lenne érdekes de csak akkor ha az bármit változtatna a helyzeteden.
ápr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Vélhetően nem csak az ajtó sérült. burkolat alatt még ezer dolog lehet, nekem uh érzékelők.

A kocsi 4-5 éves, még elégggé fiatalnak számít. Valszeg gyári új alkatrészeket építettek be amit meg is értek. Én kalapáltatnám ki meg fújatnám le a kocsit. Sokat vesztene az értékéből. 5 éves autó most kb annyit ér mint új korában. Ha telibe van fújva, akkor már súlyos százalékokat veszít. A casco biztosítás megkötésekor is azzal kezdik, hogy rétegvastagságmérővel végigpásztázzák a kocsit.

ápr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Milyen ügyed? Nincs ügyed.

Egyébként teljesen reális, kicsit még olcsó is, nekem egy Kia hátsó lökhárító javítás volt 2 millió.

ápr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Simán lehet reális, ha gyári állapotra állítják vissza. 2 komplett ajtó a gyárból újonnan nem 2 forint. Ha csak meghúzva lett, ahogy írod, akkor az simán lehetett volna egy fényezéssel megoldani, de szerintem ez csak rossz szóhasználat részedről. Fényezés nem közel 2 millió ft.
ápr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Toyota szervíz 880 ezer ftért állitotta volna gyári állapotra !!!

Szemközt lskunk a két autó parkolt , beültem beinditottam az autóm és kb 2 vagy 3 métert mentem hátra amikor neki tolattam , az én autóm löklapján horzsolás nyom lett ( Fiesta 2014evj) amit önköltségen 40 ezer ftért javítanak.

A szomszedén lett a 2 ajtón kb 30 cm húzás ( együtt a 2 ajtó alsó részén !!! ) ami 1810000 ftba került

ápr. 19. 22:44
 6/25 anonim ***** válasza:
#5 Nem annyira érték a biztosításhoz. Ilyenkor számít, hogy mennyit fizetett a biztosítód a károsultnak a következő évi költségeid szempontjából? Valamilyen pótdíj ettől függ? Mert ha nem, akkor nem foglalkoznék vele. Ha számít, akkor pedig utána kell járni.
ápr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Kaptal teteles leirast is mire fizettek?
ápr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Nekünk tavaly szintén első+hátsó ajtót kellett cserélni, csak egy szuzukin. 1,3 millió volt. Simán reális az 1,8m, ha cserélték az ajtót.


Ha 880 a két új ajtó arra rájön még a fényezés (2 kiló), a lakatos munkadíj (szinten) és ha sérült a küszöb vagy a b oszlop akkor pláne..

ápr. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Ja, és ugye ilyen esetben lehet kérni értékvesztést a biztosítótól, ami 150-209e forint. Az lt is rád terhelik.
ápr. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
8/9 re válaszolva : kompletten mindennel együtt lett volna 880 ezer ft de irtam is ha végig olvastad volna !!!
ápr. 20. 06:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!