Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mire terjed ki a kötelező...

Mire terjed ki a kötelező biztosítás? Vannak különbségek a biztosítótársaságok között?

Figyelt kérdés

És hol olvashatunk erről?

Mert amikre eddig rákattintottam, ott erről nem esett szó, mit kapok azzal, ha náluk veszem meg, csak az árakról...


2010. nov. 29. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:

A kötelező biztosítás az általad -járművezetés közben- okozott kárt téríti meg annak, akinek a kárt okoztad.

Te nem kapsz ezért semmit, illetve ha kárt okozol, a következő évben többet kell fizetned.

2010. nov. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de mindenféle kárt? Minimum-max. értékhatár vagy súlyhatár, jármükorlátozás? (bicikli, daru is?)
2010. nov. 30. 11:44
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, a biztosítótársaságok húzodoznak, ha kártérítésre kerül sor. Mire alapozzák ezt? Emiatt feltételezem, hogy kell lenni egy rendelkezésnek, amire hivatkoznak. Ez érdekelne.
2010. dec. 2. 11:34
 4/6 A kérdező kommentje:

Itt van egy ált. tájékoztató arról, hogy a gépjármű-felelősségbiztosítás a gépjármű vezetője által másoknak okozott károkat téríti meg.

[link]

De pl. feltételezem, hogy ittas vezetés vagy hasonló okokra nem fizet a biztosító(?). Hol van ez leírva? Mi ad még okot a húzodozásra kártérítésnél?

Bár úgy csinálták a jogszabályt, hogy elsőre úgy néz ki: ne legyen a szgk vezetőnek érdeke, ismert vagy nem ismert biztosító, és hogy kárfizetéskor "húzódozik" vagy nem, de mégis érdekünk, mert ha nem fizet, akkor a kárt okozónak kell, szerintem a közönségesen törvénytisztelő embereken behajtani még eddig mindig be lehetett...

Olyanok is írhatnának, akiknek van káresetben tapasztalatuk, hogy akkor mire hivatkoznak a biztosítók?

2010. dec. 2. 12:10
 5/6 A kérdező kommentje:

[link]


Egyik kérdésemre megtaláltam a választ:

"A KGFB esetében biztosító helytállásának jogszabályban kikötött maximuma vagyoni kár esetében 500 millió Ft, személyi kár esetében 1250 millió Ft. A kártérítés teljes, de a gépjármű, illetve sérült alkatrész káridőponti értéke (avulás) alapján számított."


Eszerint egyébként ittas vezetésnél is fizet a károkozó biztosítója.


"A KGFB esetében a biztosító ... az általa kifizetett kártérítést a biztosítottól visszakövetelheti. Azonban a biztosító mentesül a bejelentés elmulasztása esetén, ha körülmények később kideríthetetlenné válnak." - Mikor követelheti vissza? Mi számít kideríthetetlennek? Hol van ezekről bővebb leírás?

Akkor biztos, hogy nem érdeke a biztosítottnak, melyik biztosítót választotta???


"A KGFB-nél a károkozás fedezete az üzembentartó vagy a gépjármű-tulajdonos által fizetett kötelező felelősségbiztosítási díj."

Ez azt is jelentheti, hogy amit nem fedez az addig befizetett összeg, azt nem téríti, tehát nem feltétlenül a teljes kárt?

2010. dec. 2. 12:42
 6/6 A kérdező kommentje:
2010. dec. 2. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!