Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Létezik olyan, hogy beadok...

Létezik olyan, hogy beadok egy autót kereskedésbe, és nem kapok semmilyen papírt róla?

Figyelt kérdés
Becseréltem egy autót, de nem kaptam semmit a régiről, hogy náluk lenne. Mi van akkor ha ők gyorshajtanak vele, vagy balesetet okoznak, az mind az én felelősségem?
2011. jan. 8. 12:22
 1/6 anonim válasza:
Adás-vételit biztos nem adnak, mert akkor át kellene íratni a kereskedőnek az autót, azt majd csak akkor, ha Ő is eladta az autódat. Viszont ha semmi nyoma annak, hogy náluk hagytad a kocsit, akkor lépjél valamit mindenképpen!
2011. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Írtunk egy adásvételit, de csak az én adataim vannak rajta, a vevő majd akkor lesz, ha eladják, és elküldik az én példányaimat, azt mondták. De ezen kívül semmilyen papír nincsen, nem kaptam semmit. Milyen papírt kérjek? Valami nyilatkozatot, hogy náluk van, vagy van erre valami formanyomtatvámy?
2011. jan. 8. 13:36
 3/6 anonim válasza:
Elvileg a kereskedőknek van olyan lehetőségük, hogy nem kell átiratni az autót, viszont te lejelentheted az eladást. De szerintem (ha mást nem is) a forgalmi engedélynek azt a részét, amit eladáskor le kell tépni, azt mindenképpen fogjad magadnál már most, aztán ha meglesz az adás-vételi is, azokkal menj az okmányirodába lejelenteni az eladást. Ha az a kezedbe van és ha ne adj isten valami gond lenne közben a kocsival, valamit fel tudsz mutatni legalább.
2011. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Illet volna, hogy adjanak egy adásvételi szerződést, mely szerint megveszi tőled a kereskedő a kocsit. Tévedés, hogy neki nem kell átíratni, csak nem kell átírási illetéket fizetnie, ha a főtevékenysége a járműkereskedelem.

Ekkor tudnád igazolni, hogy már nem a tied a kocsi.

De erre - sajnos - a legtöbb kereskedő nem hajlandó. DE akkor is kellett volna írnotok egy bizományosi szerződést, mely szerint te a kocsi értékesítésével megbízod a kereskedőt. Ezzel csak az a gond, ha pl. évekig nem tudja eladni, addig téged terhel a gépjárműadó fizetési kötelezettség is. Igaz, ha nem írtatok semmit ez a probléma akkor is fennáll.

2011. jan. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok "érdekes választ kaptál", hogy finom legyek a válaszadokhoz! Egy a tuti, amit én mondok neked, ha egy autó kereskedő megveszi az autódat de te csak az adásvételi szerződés azon részét tölti ki amit rád vonatkozik akkor ez a szerződés az ugynevezett BIANCO adás-vételi szerződés, amivel anyit buksz, hogy nem tudod lejelenteni, hogy eladtad így minden kötelezetség rád hárul. pl: kötelező, súlyadó, parkolás, gyorshajtás stb. BIANCO adás-vételnél "mindig" az autó kerekedő ad egy megbízási szerződést amivel árulni tudja a te kocsidat ezzel a félig kitöltött adás-vételi szerződéssel. Ez volt az egyik eset. Am másik, hogy az adás-vételit kitölti az autó kereskedő a saját nevére, így ő névre veszi és te ezzel a papírral letudod az okmányirodán illetvea biztosítónál mondani a kocsidat. Az autó kereskedőnek ez a z eljárás csak 2300 Ft plusz költséget jelent hisz ő illeték mentes és 5010-es határozattal rendelkezik, így nem értem ezt a biancos dolgot. Győzd meg őket az utóbbi megoldásról és kérj tőlük egy kitöltött adás-vételit az ő nevükre.

További infórmáció autó átírásról: [link]

2011. jan. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat.
2011. jan. 13. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!