Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tehetek? Kivonták az...

Mit tehetek? Kivonták az autót a forgalomból!

Figyelt kérdés
Átíratás elmulasztása miatt megbüntettek és tudatták, hogy ezért kivonták a forgalomból az autót. A büntetés díját kifizettem, és ezzel úgy gondoltam, hogy az ügy lezárult. Most jött egy határozat az okmányirodától, hogy pár napon belül adjam le a rendszámot! Miért? A büntetés be lett fizetve, miért szankcionálnak még a forgalomból kizárásával. Egy idős, olcsó autó, ami a munkámhoz kell, mivel ételszállítás a munkaköröm. Ha le kell adnom, akkor teljesen ellehetetlenítenek, nem tudok dolgozni, ergo munkabérem sem lesz, miből fogok megélni? Mindenképpen fellebbezek és ha a fenti indokokat leírom, van esélyem, hogy számomra kedvezően döntsenek? Volt már valaki ilyen, vagy hasonló helyzetet ismer? Hogy tudok ebből úgy kijönni, hogy a kocsi forgalomban maradjon?! Minden megoldás, tanács, vélemény érdekel!
2011. márc. 2. 11:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Elindultam az önkormányzathoz....
2011. márc. 2. 14:47
 12/14 anonim ***** válasza:

Csak nem egy dunakeszi telephelyű cégnél dolgozol?

:-))

2011. márc. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nos úgy látom a válaszolóknak volt már dolguk az okmányirodával, de egy kicsit nagy a kavarodás a válaszokat illetően.


A lényeg: A kapott határozatban leírták, hogy meddig vonják ki a kocsit a forgalomból. 2hónaptól 1 évig terjedő időtartam. Ha jogerőre emelkedik a határozat, a benne leírt időtartam letelte után lehet ismételten forgalomba helyezni, 10900 forint ellenében.

Ha fellebbezel 5000 forint illetéket is le kell rónod.

Ha már átírattad a nevedre a kocsit és CSAK azért akarják kivonni, mert 15 napon túl tetted ezt meg, talán megenyhül a másodfokú hatóság ( bár jogszabály szerint nincs mérlegelési jogköre)

Műszaki vizsgára NEM kell elvinni. Az csak akkor kell, ha műszaki nélkül közlekedsz, vagy a műszaki vizsgára berendelő határozatban foglaltaknak nem teszel eleget és a rendőr elveszi a forgalmit. De nálad nem ez volt a szitu.

Remélem segítettem. Egy okmányirodás

2011. márc. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Sikeresen megjártam az okmányirodát. Ahogy az utolsó kedves hozzászóló megírta abszolút úgy rendeződött az ügyem.

Pár szóban: dec. végén vásároltam az autót és márc. hónapban írattam át a nevemre, megfizetve az átírási illetéket, illetőleg még a kiszabott 5000 ft késedelmi díjat. Az autó érvényes műszaki forgalmival és biztosítással rendelkezik. (Állítólag valamikor nyáron már küldtek értesítést, ami átvétel nélkül visszaérkezett hozzájuk. Nem vitatom, nyár, szabadság, helyettesítő postás stb.) A mostani határozat (forgalomból való kivonás és ezáltal a rendszám leadása) azért született, mert késedelmesen teljesítettem az átírást. Az ügyintéző korrekt, és nagyon segítőkész volt. (bárcsak minden hivatalban több ilyen előadóval találkozhatnánk!) Szóval 10.900 ft-ot csekken be kell fizetnem + az eljárási díjat és bemutatni, hogy az autónak van érvényes biztosítása, és akkor minden további nélkül visszahelyezik.

Kedves okmányirodás válaszoló köszönöm a segítségedet, sajnálom, hogy nem előbb írtam ki a kérdésemet, mert válaszod előbb is megnyugtathatott volna, így meg - most már utólag - úgy érzem túl "spiráltam" a dolgokat, de pánikba estem a levél miatt.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a tájékoztatást!

(15:19-nek üzenem, hogy budapesti székhelyű cégnél dolgozom.)

2011. márc. 4. 00:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!