Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tehetek? Kivonták az...

Mit tehetek? Kivonták az autót a forgalomból!

Figyelt kérdés
Átíratás elmulasztása miatt megbüntettek és tudatták, hogy ezért kivonták a forgalomból az autót. A büntetés díját kifizettem, és ezzel úgy gondoltam, hogy az ügy lezárult. Most jött egy határozat az okmányirodától, hogy pár napon belül adjam le a rendszámot! Miért? A büntetés be lett fizetve, miért szankcionálnak még a forgalomból kizárásával. Egy idős, olcsó autó, ami a munkámhoz kell, mivel ételszállítás a munkaköröm. Ha le kell adnom, akkor teljesen ellehetetlenítenek, nem tudok dolgozni, ergo munkabérem sem lesz, miből fogok megélni? Mindenképpen fellebbezek és ha a fenti indokokat leírom, van esélyem, hogy számomra kedvezően döntsenek? Volt már valaki ilyen, vagy hasonló helyzetet ismer? Hogy tudok ebből úgy kijönni, hogy a kocsi forgalomban maradjon?! Minden megoldás, tanács, vélemény érdekel!
2011. márc. 2. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha kivonták a forgalomból nem közlekedhetsz vele. Kifizeted az átírás költségeit és visszateteted forgalomba a kocsit: fizeted rá a biztosítást stb. és használhatod.

Ilyen indokkal, mint neked vannak szinte senki nem íratná át a kocsiját/fizetné a biztosítást.

2011. márc. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Hónapokkal ezelőtt már át is írattam a nevemre és akkor a büntetést is kifizettem, ezért írtam, hogy akkor úgy gondoltam pontot tettem a végére. A mostani határozatot nem tudom értelmezni. Ami a "vétkem" volt, hogy nem azonnal írattam át, hanem hónapokkal utána. Most már az én nevemen van, biztosítást fizetek, és így legalább munkám is van.
2011. márc. 2. 12:07
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Vissza kell helyeztetned a forgalomba, azért küldték, az okmányirodátóla levelet, mert te ezügyben nem léptél, és nem irattad át a nevedre a kocsit a 15 nap pedig letelt, és a kocsi nincs senkinek a nevén sem, (mert a régi tulajéról jogszabályilag lekerülta 15 nap miatt, a tiedre meg nem lett ráírva) ergo RONCSNAK minősül hivatalosan.


Szóval az első dolgod az, hogy felhívod az okmányirodát, és közlöd velük, hogy a nevedre fogod irtani a kocsit , és már folyamatban van az eredetvizsga csak későn kaptál időpontot, (sűrün elnézést kérsz).



Elmész eredetvizsgát csináltatni ha nem adott a régi tulaj és akkor te neveddel kikéred az igazolást.


Közben már kötsz rá egy alkuszi megbízást a kötelező biztosítók egyikénél. És ezt magaddal viszed az okmányirodába meg a befizetett csekket is ha kapsz tőlük.


Elviszed műszaki vizsgára.

(mivel kivonták a forgalomból muszáj)


Aztán amit kapsza műszakiztató állomáson (igazolásféle) azzal elmész az okmányirodába amire kiadják a forgalmit, ezt visszaviszed a műszakiztató helyre, ahol lepecsételik meg beírják, aztán ezt a lepecsételt forgalmit ismét visszaviszed az okádmányirodába ahol felviszik a nyilvántartásba.


Nagyjából azt hiszem ennyi.

2011. márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Futsz jó sok kört majd. Ha átírattad, kifizetted, valószínűleg nem tudja az egyik fél, mit csinál a másik. Menj be a papírjaiddal és nyomd a képükbe.
2011. márc. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem szankcionál senki, de azzal a kocsival ami nincs forgalomban mert nem irattad a nevedre nem közlekedhetsz hiszen Hivatalosan senki kocsija, azaz Roncs.


Ha meg nem akartad átirtani, akkor eleve úgy kellett volna megvenned üzembentartóival a régi tulajtól.


Ekkor nem kerül a nevedre az autó, hanem csak üzembentartónak vagy bejegyezve a forgalmiba. És akkor a biztosítás is meg minden marad a régi tulaj nevén, nem vesznek el a bónuszok meg a kedvezmények, és nem kezdődik előröl a horibilis fizettetés a biztosító felől.

2011. márc. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

És még ami fontos, hogy a sorrendet ne cseréld fel mert egyik papír nélkül nem adják ki a másikat, pl nem mehetsz műszakira, ha nincs még eredetvizsga.

Eredetvizsgához meg kell az adásvételi, vagy legalább a törzskönyv ha nincs forgalmi.

A forgalmi kiadásához meg kell az adásvételi, az eredetvizsga igazolás, meg a műszakiztató állomás által kiállított tanusítvány vagy igazolás plusz a kis biléták amiket a rendszámra ragasztasz és a kötelező biztosítási szerződés, vagy a befizetett csekk.

Aztán ha ezek megvannak utánna lehet bejegyeztetni hitelesíttetnia forgalmit.


és akkor még az illetékeket kihagytam, szóval vagy 4 en le fognak kaszálni pénzügyileg hivatalból igen keményen mire a nevedre kerül a kocsi.

2011. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagyjábóla költségeket is tudom amúgy, legalábbis két évvel ezelőtt még így volt.


Eredetvizsga ezer köbcentis motorig 15-18 ezer felette akár több is lehet (de helye is válogatja vannak nagyon lehúzós helyek is) A kiállított eredetvizsga egy hónapig érvényes (tudtommal)


Műszaki vizsga - ha jól emlékszem 15-20 ezer körül.


Biztosítás na igen ez sokmindentőúl függ, egy de 30 alatt nem úszod meg akármilyen kocsid is van szóval az a minimum.


Átiratási illeték (okmányiroda felé) - ezer köbzenti alatt 18 forint per köbcenti ezer köbcenti felett 26 forint per köbcenti.



És ezekre úgy tekints, hogy kb két évvel ezelőtt voltak aktuális tarifák.. Azóta akár emelkedhettek is..

2011. márc. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

És még ezzel nincs vége!


Negyed év múlva (3 hónap) a következő biztosítási csekkel együtt küldi neked az ÖNKORMÁNYZAT a Súlyadót! Ami lakhely szerint van kiszabva, mindenhol másmennyi az önkormányzat kapzsiságától függően!


Magyarország én így szeretlek !! :)

2011. márc. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Óh, nagyon köszönöm a válaszokat! Persze az első dolgom az lesz, hogy személyesen bemegyek a hivatalba és beszélek az ügyintézővel, hogy mi a lehetséges legjobb megoldás az ügyemben. Természetesen intelligens módon akarom kezelni a helyzetet, távol áll tőlem minden hangoskodás, tudom, hogy hibáztam, dehogy akarom még jobban magam alatt vágni a fát. Mivel fellebbezési jogomra lehetőség van, azzal élni fogok, ha az ügyem intézkedése ezt kívánja meg. A beadványban biztos meg kell indokolnom a kérésem okát, nem elég alapos indok az, hogy családfenntartó lévén elveszíthetem az állásomat, ha mégis helybenhagyják az előző határozatot? Egyedüli kereső vagyok sajnos. (Feleségemet daganattal műtötték és a különféle előírt terápiákra csak autóval tudom elszállítani. Mindezeket orvosi papírokkal is tudom bizonyítani, a betegséggel nem viccel az ember!)

Csak azt szeretném tudni, hogy mennyire veszik figyelembe és méltányolják a leírt, valós indokokat? Sajnálom, hogy idáig eljutott a dolog!

2011. márc. 2. 12:48
 10/14 A kérdező kommentje:

Uramisten, mi vár (még) rám?! Én mindent megteszek, csak maradjon a forgalomban az autó! /Az előzőekben leírtak miatt./

Köszönöm a hasznos infokat.

2011. márc. 2. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!