Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy ismerősömnek régi jogosítv...

Egy ismerősömnek régi jogosítványa van, még a papír, nem a kártyás. Ha a német rendőr igazoltatja, elfogadják? Vagy hol tudna ennek utána érdeklődni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 06:56
 1/8 anonim ***** válasza:
magát a jogsit el kell fogadnia, de személyiként nem használható, és hát azért illene lassan kicserélni így 10 év után :) csak mert gondod van belőle, ha külföldön jársz sokat, azok meg néznek mint a moziban, hogy mi az a saláta-papír
2011. ápr. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nem érvényes már a Német és a Magyar sem "fogadja el". 2 kártya típusú vezetői engedély van érvényben, de mind 2 kártyaformátumú. Be kell menni az okmányirodába, és csináltatni egy újat, háziorvosi vizsgálat szükséges csak hozzá. 2 héten belül megkapja.
2011. ápr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A második válaszoló tévedésben van, mind a magyar, mind a német el kell, hogy fogadja. Az unión belül mindenhol elfogadják, az más kérdés, hogy az új kártya típusú jogsi már tartalmazza az eu jelet is és közösségi kódokkal van ellátva
2011. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Te vagy tévedésben, már nincs érvényes régi típusú vezetői engedély. 2 típusú kártya formátumú van. 100%, hogy az már nem érvényes a benne lévő dátum.
2011. ápr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nekem kártyás jogsim van nincs vele problémám, ahogy írtam, az ismerősömnek kell. itt élünk németben, és most jött rá, hogy hoppá, lehet, hogy a papírt nem fogadják el, de a dátum rajta érvényes. eddig még nem igazoltatták, viszont az a gond,hogy nincs két hete, hogy otthon megvárja míg elkészül. ezért is tettem fel a kérdést.
2011. ápr. 5. 18:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem akarok vitatkozni, de nézz utána kedves második.35/2000 BM rendelet!

Sehol nincs benne, hogy az érvényes dátummal rendelkező régi típusú vezetői engedélyt nem lehetne elfogadni. Az érvényességi idején belül el KELL fogadni!!Hidd el, ezzel foglalkozom.

Itt a hivatkozott rendelet: 3 fajta állandó vezetői engedély létezik jelenleg is hazánkban:


4. számú melléklet a 35/2000. (XI. 30.) BM rendelethez


A.

A 2000. december 31-ig kiadott vezetői engedély tartalmi elemei


H


MAGYAR KÖZTÁRSASÁG


PERMIS DE CONDUIRE


VEZETŐI ENGEDÉLY


1. Név:


2. Leánykori neve:


3. Születési helye:


Ideje: ......... év .................. hó ......... nap


4. Anyja neve:


5. Kelt, 20... év ........ hó ........ nap


6. P. H.


7. Hatósági aláírás:


8. Fénykép helye:


9. Hivatalos bejegyzések:


10. „A” Motorkerékpár V. i. ...


11. „B” 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett együttes tömegű gépjármű szem. száll. max. 9 fő, pótkocsival V. i....


12. „C” 3500 kg-ot meghaladó megengedett együttes tömegű áruszállításra használt gépjármű könnyű pótkocsival V. i. ...


13. „D” az „A” és „B” kategóriába nem tartozó személyszállításra szolgáló gépjárművek könnyű pótkocsival V. i. ...


14. „E”, „B”, „C” vagy „D” kategóriába sorolt járművek nehéz pótkocsival is V. i. ...


15. „F” V. i. ...


16. Érvényes 19.....-től 20......-ig


P. H.


Aláírás


B.

A kártya formátumú, 2001. január 1-jétől bevezetésre kerülő vezetői engedély tartalmi elemei


H


MAGYAR KÖZTÁRSASÁG


PERMIS DE CONDUIRE


VEZETŐI ENGEDÉLY


Első oldal:


1. Családi név


2. Utónév


3. Születési hely, születési idő


4. a) Kibocsátási dátum


4. b) Érvényességi idő


4. c) Kibocsátó hatóság


5. Sorszám


6. Fénykép


7. Aláírás


9. Érvényességi kategóriák


Második oldal:


9. Érvényességi kategóriák


10. Vizsga időpontja


11. Kategória érvényessége


12. Korlátozás kódja


13. (Külföldi hatóságok bejegyzései részére fenntartott hely)


14. (Egyéb információk részére fenntartott hely)


Az első és a második oldalon megjelenő - az 1., 2., 3., 4. a), 4. b), 4. c), 5., 10., 11. és 12. számok magyarázata


Sorszám


C.

A kártya formátumú, a vezetői engedélyekről szóló 91/439/EGK irányelv módosításáról szóló, a Tanács 96/47/EK irányelvének figyelembevételével kiadásra kerülő vezetői engedély tartalmi elemei és formai követelményei


1. A vezetői engedély fizikai jellemzői megfelelnek az ISO 7810 és az ISO 7816-1 szabványnak.


2. Az engedély kétoldalas (kártya formátumú).


Az engedély első oldalán a következők szerepelnek:


VEZETŐI ENGEDÉLY (nyomtatott nagy betűkkel magyar nyelven);


MAGYAR KÖZTÁRSASÁG (felirat nyomtatott nagy betűkkel);


H (betű mint a kiállító ország megkülönböztető jele kék alapon, negatívba nyomtatva, tizenkét sárga csillaggal körülvéve);


A kiállított engedély egyedi adatai:


1. Családi név


2. Utónév


3. Születési hely, születési idő


4. a) Kibocsátási dátum


b) Érvényességi idő


c) Kibocsátó hatóság


5. Sorszám


6. Fénykép


7. Aláírás


9. [Érvényességi kategóriák (a nemzeti kategóriák másképpen nyomtatandók, mint a harmonizált kategóriák)];


Európai Közösségi Modell (kifejezés magyar nyelven, valamint a „vezetői engedély” kifejezés az Európai Közösség többi nyelvén, az engedély háttereként rózsaszínnel nyomtatva).


Az engedély második oldalán a következők szerepelnek:


9. Érvényességi kategóriák


10. Vizsga időpontja


11. Kategória érvényessége


12. Korlátozás kódja


A kódok a következők:


- 1-99 kódok:


harmonizált közösségi kódok,


- 100 és 100 feletti kódok:


nemzeti kódok, melyek csak a Magyar Köztársaság területén érvényesek


13. (Külföldi hatóságok bejegyzései részére fenntartott hely)


14. (Egyéb információk részére fenntartott hely)


Az első és a második oldalon megjelenő - az 1., 2., 3., 4. a), 4. b), 4. c), 5., 10., 11. és 12. számok magyarázata

2011. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hűha.. nagyon köszönöm az utolsónak ezt a részletes leírást :)
2011. ápr. 6. 08:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Abból gondoltam hogy ugye 2000.dec.31-ig adtak ki olyat, és 10 éves orvosi érvényességgel, tehát 2011.jan.1-óta szerintem nincs érvényes. Nekem is kötődik a munkámhoz. Ha rosszul gondoltam akkor elnézést, én is utána fogok nézni részletesebben.
2011. ápr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!