Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha én voltam a hibás, de volt...

Ha én voltam a hibás, de volt érvényes KGFB a kocsin, teljesen kifizetik a vétlen autóban lévő kárt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
ha mázlid van, akkor igen...ha nincs, akkor a zsebből fizeted a különbözetet
2011. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Háát, papíron az lenne a dolguk, de majd számolnak avulást, és mivel törött a kocsi kevesebbet is fog érni, a vétlen mindig rosszul jár, de téged anyagi felelősség nem terhel, erre van a biztosító.
2011. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az autó, amibe belementem, nincs fél éves. Posta Biztostónál vagyok, macerás lesz kifizettetni? Egy elég jó ismerősöm, nagyon bánt, hogy micsoda procedúra lesz ez neki. Régóta vezetek, és még semmi ilyesmi nem történt. Azt hittem, van egy összeg, ami felett már nekem kell fizetni. (a saját autómon keletkezett kár az én bajom, nyilván)
2011. ápr. 4. 20:54
 4/6 anonim válasza:
100%

A gépjármű-felelősségbiztosítás a gépjármű vezetője által másoknak okozott károkat téríti meg.


Szóval, akinek te gondot okoztál, annak a javíttatásának a költségét 100%-ban a biztosító intézi.

Bemégy a Posta biztosítóhoz, elmondod mi van, és nekik kutya kötelességük foglalkozni az ügyeddel.

A szerelő elintézi a javítást a barátodnak, a számlát pedig a biztosító állja.

Annyi, hogy után 2 pontot esni fog a Bonus/Malus-od, és havonta többet fogsz majd fizetni a biztosításodért.


A te kocsidon, ha volt Casco, akkor annak is fizetnek egy részt a javításából, de a Cascot mindig "önrész"-szel kötik, tehát 50-100-ig terjedő részt(attól függően, mit írt alá) a tulajdonosnak kell állnia az akár több millás számlából.


Remélem, tudtam segíteni...

2011. ápr. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Feccó27 válasza:

"téged anyagi felelősség nem terhel, erre van a biztosító."


..hát nem szeretnélek elkeseríteni, de a tavaly vásárolt autónkkal aminek a kötelezője 16 e. forint volt szeptemberben okoztunk némi kárt 600 e. -t és most MALUS 2 -ben 48 ezer! lett a bizti. (szintén POSTA )

Tegnap adtam el az autót érthető okok miatt.

2011. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 5. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!