Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Baleset során közös megegyezés!?

Baleset során közös megegyezés!?

Figyelt kérdés
Balesetet szenvedtem, melyben nem én voltam a hibás, ebben közösen meg is egyeztem az okozóval. Balesetbejelentő kitöltése, rendőr nem volt, csupán egy papírt írattam alá a vétkessel, hogy elismeri az okozott károkat és ezt ki is fogja fizetni nekem. Tanúval is alá lett íratva, személyigazolvány számmal, mindennel. 2 hete történt, részletben akart fizetni az úr, majd azt a választ kaptam hogy Ő bizony nem fizet. Mit tudok tenni, hova forduljak? Rendőrség, ügyvéd, vagy a kettő együtt?
2011. jún. 22. 00:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Gondolom te vagy az előző kérdező is....


Ott leírtam, hasonló eset volt és ott a haver a rendőrséghez ment egy rendőr kiment vele a pasihoz és közölte vele, hogy márpedig övé a felelőség ha elvállata.

A pasi fizetett.


De kíváncsi leszek mi lesz az esetedben végül, írd majd meg.

2011. jún. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

sehova. perelhetsz, de mivel nem volt rendőr gondolom azt fogja mondani,hogy sokkos volt,vagy meg volt félemlítve. Tehát a papír nem sokat ér.

Mivel biztosítós papirod nincs,a biztosító se fizet...

2011. jún. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Amúgy ha valamiért nem működne ez akkor ilyen papírral nyert ügyed van egy peres eljárásnál.

Jó szándékuan, mondd meg a nyakaskodónak, hogy kérdezzen meg egy ügyvédet erről, mert sokba lesz az, ha nem csak a kárt (kamatostul) hanem a büntetést is és a TELJES perköltséget is neki kell állnia.

Tényleg megér neki ennyit?

2011. jún. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"...de mivel nem volt rendőr gondolom azt fogja mondani,hogy sokkos volt,vagy meg volt félemlítve. Tehát a papír nem sokat ér...."


Hallod-e elég pesszimista a életszemléleted.

Ennyi erővel a világon semmilyen írásbeli szerződés nem ér semmit, amit a hatóság nem ellen jegyzet.

Csúnya is lenne.

Az az igazság, hogy írásbeli szerződés, tanúskodás alól szinte lehetetlen kibújni.

Sok átvert ember pont azért nem tudta vissza szerezni jogos pénzét, mert azt monda a bíróság, hogy a papírt aláírta és az apró betűben minden ott volt.

2011. jún. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

Jelentsd fel tanúkkal együtt...


Aztán majd kiderül mi lesz belőle, de tuti ügyvédet kell szerezned, nem valami puhapocsűt...


Mekkora alja emberek vannak már, balesetet okoz aztán még hülyének is néz, az iylenek szokták otthagyni az elütött áldozatokat, én jól agyonveretném a krva anyjába a tetut...


Még egy tipp, ne csak ügyvédet szerezz ahnem bérelj fel a gci ellen egy magánnyomozót is, kicsit világítsák már át a tagot...

Nyilván vannak még más szemét húzásai is amik jól jöhetnek vagy esetleg mások akik ellene tanuskodnak..


Egyszerűbb lett volna helyben agyonlőni! :D

2011. jún. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:22


Mert nem is ér... Látszik, hogy nem nagyon voilt még jogi ügyed.


A lakásvásárláshoz, végrendelkezéshez szerinted miért kell ügyvéd vagy közjegyző?


végrendelkezéshez mondjuk nem kötelező de akkor aztán meg is lehet nézni, hogy mi lesz a vége a dolognak..

Jól szétperelik a végrendeletet ha eredeti ha nem.

2011. jún. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Hidd el,hogy a papír nem ér semmit.

Előszöris nem az előírásnak megfelelően jártál el. Másodszor ez polgári peresügy,ahol elérvelnek az ügyvédek egypár évig. Annyit ér a papír,hogy megindíthatod a pert és nem utasítják el. De egyáltalán nem biztos, hogy nyersz is. vagy ha igen akkor nem valószínű,hogy a perköltséget a másikra terhelik, tehát azt mindenképp bukod.

2011. jún. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Meg mégvalami...


Beszélgetéseket, telefonbeszélgetéseket stb-t rögzíts, mert később ez is becsatolható bizonyítéknak. Nameg ha azon is elimseri esetleg akkor is biztosabb a dolgod. Arra már nem ondhatja, hogy meg volt félelmlitve ha telefonba ismeri el.

2011. jún. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 tetro ***** válasza:
balesetem volt két éve. piroson hajtott át a másik sofőr. betéti lapon elismerte a felelősségét, piroson hajtott át, papíron tanuk feltüntetve. utólag a biztosítójának azt mondta a csávó, lehet mégis sárga volt. két éve perelem a biztosítót. és nyerni is fogok ha vége lesz. egyszer, de teszek is rá, a lényeg hogy minél többet fizessenek. na nem azért, mert olyan nagy szükségem van a pénzre, hanem mert mocsok módon le akartak rázni fizetés nélkül :)
2011. jún. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"...Mert nem is ér... Látszik, hogy nem nagyon voilt még jogi ügyed....."


Lekopogom, negatív eredménnyel nem volt ugyanakkor tanultam jogot.

Egy írásbeli szerződést 3 féle módon lehet csak utólag felülbírálni:

- Un. Tilos szerződés, vagyis ha a szerződés tárgya elev jogsértő. Ez a legegyszerűbb.

- Aránytalan, szerződés pl.: Tocsik milliárdos díjazása, de azt se sikerült az államnak utólag megnyerni (vagy vegyük csak a BKV kifizetések) ez jóm mutatja, hogy ezt már elég nehéz érvényesíteni még az államnak is.

- Kényszerítés hatására kötött szerződés.

Ezt se egyszerű bizonyítani és nem elégé ehhez az, hogy csúnyán nézet vagy beszólt. A bíró kérdése az lesz miért nem hívott rendőrt legkésőbb az elválás után.

Ráadásul itt hamis tanúzás is lesz rögtön a vacilláló részéről.


És végül egy friss hír arról mit is ér a szerződés ereje, pedig ezt nem ellenjegyezte közjegyző vagy ügyvéd:

[link]

Érdemes megnézni a riportot ahol az ÁSZ hivatalos állásfoglalása az, hogy nem tudnak mit tenni, hiszen a tag aláírta a papírt és az írásban ott volt az igazi feltételek, be kell nyelnie az ügyfélnek!


Ha ilyen egyszerűen működne a szerződés alól kibújás akkor most sok ezer embernek lenne egyszerűbb a fenti ügyben.

2011. jún. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!