Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejár a B kat. Jogsim kategóri...

Lejár a B kat. Jogsim kategória-érvényessége 2011. 08. 06. Gondoltam a héten elintézem a háziorvost, pénteken pedig az okmányirodát. Ott bizonyára újra lefényképeznek, stb, DE bevonják a régi jogsim amíg nem jön ki az új, vagy használhatom még addig?

Figyelt kérdés
Nagy szükségem lenne rá, mert napi szinten vezetek és 08.06 még nem holnap lesz, ugyanakkor postán küldik az újat, de annak is van valamennyi átfutási ideje.
2011. júl. 18. 07:32
 1/7 anonim válasza:
Megkapod az új jogsid adatait egy A4 -es papíron is amivel addig míg nem jön meg a kártyád addig belföldön nyugodtan vezethetsz .
2011. júl. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én összesen 4 kategóriából vizsgáztam idáig. Minden új kategória után új jogsit kaptam. Amikor csináltattam, ott lefényképeztek, ki kellett fizetni 4000ft-ot és mondták, hogy majd amikor megérkezik az új az okmányirodába, menjek be és adjam be a régit, kapom az újat.

Szerintem ezt nálad is így csinálják. Az A4-es papír egyáltalán nem jogosít vezetésre.

2011. júl. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A régi nálad marad amíg nem jön meg az új. Mivel még időben vagy és nem járt le.
2011. júl. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nekem az önkin mondták , hogy azzal igenis veezethetek (ugyanis nekem 1-2 napra rá lejárt volna az orvosim) !

(nekem is már megvan a BCD és mindig cserélték szépen szóval tapasztalatom van nekem is)

2011. júl. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet vezetni a hosszabbításkor kapott A4-es (fényképes) lappal.
2011. júl. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hú, hát van itt minden, de akkor a lényeg az, h nem veszik el amíg nem jön meg az új és úgy néz ki A4-es lappal is lehet vezetni! Egyébként nem ma kezdtem vezetni, de eddig egyszer ellenőriztek, odab.szna ha pont akkor legközelebb, amikor lap lesz nálam. :D Köszi mindenkinek!
2011. júl. 18. 14:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Cseréltem jogsit. A régi és az A4 is velem volt. Semmi gond nincs vele 30 napig. Egyébként kicsit elcseszted. Úgy vettem ki, hogy naponta vezetsz. Jobb lett volna szerintem ha kérsz sms értesítést ha ez megoldott. És szépen beballagsz az irodába és elviszed. Nyersz vele egy pár napot.

Összegezve: az A4 formátumú jogsi ugyan annyit ér 30 napig mint az eredeti.

2011. júl. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!