Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Milyen okmányok kellenek...

Milyen okmányok kellenek határátlépésnél?

Figyelt kérdés
Szerbiába(Szabadkára) akarok menni kölcsön autóval,milyen okiratok szükségesek hozzá? Engem és a kocsit beleértve.
2011. aug. 14. 11:01
 1/2 T5- ***** válasza:

Mivel Szerbia nem EU tagállam, ezért a határon kérni fogják/kérhetik tőled a következőket:


-érvényes útlevél


-vezetői engedély


-forgalmi engedély


-zöldkártya (nem, nem a környezetvédelmi, hanem a biztosító által kiadott úgynevezett "Nemzetközi gépjárműbiztosítási "zöldkártya”". Ez egy A4-es zöld lap, a biztosító adja ki, vagy tőle lehet kérni, hogy érvényes biztosítás van kötve az autóra, nemzetközileg csak ez elfogadott.


-kölcsönadási szerződés. Ezt közjegyzővel kell megiratni, 3000 magyar pénzért meg is csinálja neked, papírboltban pedig valami 100 forintért van formanyomtatvány. Értelemszerűen kitöltik, átfűzik, hogy az autó tulajdonosa valameddig kölcsön adja neked az autóját. Mert a határon, ha megkérdezik kié az autó, márpedig 80%, hogy megkérdezik, akkor ezt is fel kellesz mutatnod. Van, hogy meg sem nézi, de van, hogy végigbogarássza.


A személyi papírjaidat nem mondtam külön, mert nem igazán szokták kérni, és az mindig az embernél van, legyen itt is nálad. Személyi, lakcím stb, hagy ne soroljam fel.


Meg aprópénz sem árt ha van, vész esetére, 100-as, 200-as, nem tudom arra hogyan megy, keleten jó ha van. Cigire, kólára, kávéra...tudod. :-)

2011. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 T5- ***** válasza:

Korrekció!


Nem kell útlevél 2010. tavasza óta Szerbiába, mert a kormány úgy döntött, hogy az EU tagországainak, valamint Svájc, Norvégia és Izland állampolgárainak ELÉG csak egy SZEMÉLYI IGAZOLVÁNY.


Bocs, ha ezzel félrevezettelek téged, vagy bári mást aki olvasta!

2011. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!