Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező de hogyan?

Kötelező de hogyan?

Figyelt kérdés

októberben vettem egy autót megkötöttem a biztosítást és be is fizettem 2011. 12.31 ig.Ma hazajöttem és kaptam egy levelet amelyben közölték, hogy az szerződésen az 50.000 forintos éves díj 95.000 Ft. lett.

Na ez meg hogyan lehet? Mit csináljak? Mondjam fel a szerződést? tudok máshol biztosítász kötni? köszönöm a válaszokat!!


2011. nov. 2. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit írnak benne, hogy miért lett ennyivel több? Nem adtad le a bonus-malus igazolást?
2011. nov. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha megkötötted, akkor onnan nincs visszaút. Biztosító váltásra évfordulókor van lehetőség, a te esetedben 2012 október, gondolom a vásárláskor kötötted a biztosítást is.

Azt azért érdeklődd meg, hogy miért változtattak? Ha a te hibádból, pl a kalkulációnál téves adatokat adtál meg, akkor biztos, hogy nincs esély a szerződés felmondására.

Mikor kötötted pontosan a biztosítást? A biztosítók nov. 1-gyel hozzák nyílvánosságra a jövő évi tarifákat, lehet, hogy a tiedet ezzel újra számolták, mindenképpen keresd fela biztosítót személyesen vagy telefonon.

2011. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

a kocsit október 13 napon vettem meg és egyből kötöttem rá biztosítást!

az ügyintéző irt ki minden adatot a forgalmiból és ő csinálta meg a kalkulációt is- ami megfelelt- és ezért is fogadtam el.

ennek a negyedéves díja 11.000 Ft volt és alá is írtam. Erre ma a levél csekkel együtt, + 12.000 Ft. Szerintetek megoldás ha felmondom és megkötöm máshol vagy ilyen nem lehetséges!? holnap felkeresem őket.

minden korrekt és segítő választ szívesen veszek és köszönöm!

2011. nov. 2. 18:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Még mindíg nem írtad le, milyen okra hivatkozva emelték a díjat.
2011. nov. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tényleg az a kérdés, hogy miért változtatták meg az éves díjat.Kötelező biztosítást felmondani nem lehet, csak évfordulókor vagy, ha az autót eladod vagy kivonatod a forgalomból.

Szerintem csak akkor állhatsz el a szerződéstől, ha valamiféle adminisztrációs hiba miatt, amit ők követtek el, változott a díj.

2011. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"októberben vettem egy autót megkötöttem a biztosítást és be is fizettem 2011. 12.31-ig"


==> ezt nem igazán így van rendjén szerintem. Ha pl. október 13.-án veszel egy autót, annak a negyed évét január 13.-áig fizeted ki. Szerintem az ügyintéző elszámolta a kalkulációt, én arra gyanakszom. De jó lenne látni mit írtak a levélben.

2011. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

sikerült közös felmondással megszüntetnem a biztosítást. A sok telefonos beszélgetés során amit a biztosítóval intéztem, kiderült, hogy az ügyintéző hibázott és téves adatokat vitt fel a rendszerbe. Közölték velem, hogy ezzel sajnos nem tudnak mit kezdeni és " felajánlanak nagylelküen" egy közös megegyezéssel való felmondást. ezt elfogadtam és olcsóbban kötöttem meg máshol.Egyébként azt a pénzt amit októberben befizettem 11.000 forint kemény 40 napig fedezte a kocsi biztosítását.


figyeljetek oda, nehogy úgy járjatok mint én!!!!

2011. nov. 19. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!