Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kell e új forgalmit csináltatn...

Kell e új forgalmit csináltatni, ha biztosítást váltok?

Figyelt kérdés
2009 decembere óta vagyok tulajdonosa az autómnak. Édesapámat jelöltük meg üzembentartónak, hogy az ó bónusza (B10) ne vesszen el, mivel már közrl 2 éve nem volt a nevén autó. Most eltelt ismét 2 év és azt szeretném, hogy én legyek a biztosítás szerződője, mint tulajdonos a már korábban megszerzett bonuszommal(B5). A probléma az, hogy a forgalmiban üzembentartó vagyis édesapám szerepel és állítólag csak üzembentartó köthet biztosítást!
2011. nov. 2. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
ez így van: csak az üzembentartó lehet a szerződő.
2011. nov. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontosítok: HA van bejegyezve üzembentartó, akkor annak KELL kötnie, ennek hiányában a tulajdonosnak.
2011. nov. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát ezek szerint kell új forgalmit csináltatnom. Van valakinek infója arról, hogy üzembentartói szerződés felmondása miatt mennyibe kerül annak kiállítása?
2011. nov. 2. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van, ha te vagy a tulajdonos és azt szeretnéd, hogy rád kerüljön, akkor törölni kell az üzembentartót. Ez a legegyszerűbb. Vagy a másik megoldás, hogy cseréltek édesapáddal, ő lesz a tulajdonos, te az üzembentartó. Szerintem ezt is lehet, csak nem tudom ezt mennyire éri meg, biztos, hogy magasabb a költsége. Ha jól tudom az új forgalmi 6000 ft.
2011. nov. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Biztos én vagyok a hülye, de nem értem mi ebben a logika. Akárhogy is van, nem létezhet hogy a te neveden olcsóbb lenne a biztosítás, mint apád nevén... Miért nem hagyod rajta?


Az üzemeltető váltásnak két díja van (nem biztos, de sacc):

- 6000 ft

- + 18ft*0.75 * cccm


És nem tudom hogy a régi B5-öd marad-e ennek jól utána kell járni, nem-e A0-ról indulsz... (mert mintha két év után lejárna és kezdődne előlről...)

2011. nov. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, valóban megérné neki, ha minden maradna az apja nevén. Átíratási költség,új forgalmi díja, mind plusz kiadás, ezért nem biztos, hogy megéri váltogatni az üzembentartó/tulajdonost. pláne ha B10-ben van. Mondjuk az igaz, hogy 2 év után elvész a bonus fokozat, ez az egy amiért megérné talán a csere.
2011. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
de nem teljesen mindegy hogy a saját bónusza megy-e vagy az apjáé? Egy esetben van szerintem szerepe annak ha egy fiatal a saját bónuszát akarja pörgetni: ha tudja hogy az apja elvátozik, vagy összevesznek... Egyébként teljesen mindegy...
2011. nov. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha 2 évig nincs a neveden biztosítás, az addig megszerzett bónuszaid elvesztek és minden kezdődik előröl. Sajnálnám azt a sok pénzt amit kifizettem az előző autómnál biztosításra. Most valóban egy kicsit drágább lesz a biztosításom, (4400Ft helyett 6500Ft negyedévente.) de hosszútávon ez így jobban megéri.

Az átírás költsége új forgalmival 6000Ft. Egyenes ágon, családon belül, semmilyen plusz költség nincs. Már mindent elintéztem. Köszönöm a hozzászólásokat.

2011. nov. 10. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!