Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi van ha nem akarom átíratni?...

Mi van ha nem akarom átíratni? Vennék egy olyan autót amin nincs műszaki, törött, és ideiglenesen ki van vonva a forgalomból. Adásvételit írnék a tulajjal. Kötelező átíratni?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem is akarom megcsinálni akkor hogy tudom véglegesen kivonatni, bontóba adni stb?
2011. dec. 18. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne, ha a régi tulaj vonatná ki a forgalomból, de ahhoz kell bontási igazolás.

Ha te akarod kivonatni, akkor ha jól tudom előbb át kell íratni...

Mire is jó ez az egész? (Mármint megvenni, és utána bontóba adni?)

2011. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amíg a jármű hivatalosan is autónak minősül, vagyis van őneki rendszáma, forgalmi engedélye és törzskönyve, addig köteles vagy átíratni. Mikor az autó megszűnik hivatalosan is autónak lenni és csak egy autóra hasonlító fém-, műanyag és üveghalmaz lesz, mindennemű okmány nélkül, akkor már nem muszáj átíratnod.

Ahhoz viszont, hogy ez megtörténjen, véglegesen ki kell vonatni a forgalomból. Ehhez meg bontási igazolás kell, vagyis hivatalosan csak úgy működhet a dolog, hogy az éppen aktuális tulajdonos leadja a bontóba, ott szétszedik, aztán onnan elhozod, ami neked kell belőle.

Ezt megteheti az előző tulaj is, amíg a nevén van, de akár te is játszhatsz ilyet. Csakhogy ahhoz előbb a nevedre kell íratni, mert érthető okokból nem tudnak mit kezdeni azzal, hogy más autóját adod le a bontóban. Vagy mondjuk írtok egy meghatalmazást, onnantól úgy adhatod le, hogy még az ő nevén van.

Ha nem íratod át, akkor csinos kis bírsággal sújthatnak. Az eladó minden további nélkül leadhatja az adásvételit az okmányirodában (már ha szabványos adásvételiről van szó, nem WC-papírra firkált ákombákomról) és ezt egy idő után meg is fogja tenni, legkésőbb akkor, mikor már nem lesz kedve adót és biztosítást fizetni a jármű után. Mondjuk elméletileg talán 5 napja lenne rá, tehát őt sem dicsérik meg, de utána te is számíthatsz a következményekre.

Mondjuk nem sok értelmét látom annak, hogy azért veszel meg egy autót, hogy később bontóba add. De hát te tudod, miben leled örömödet...

2011. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Am a sajátomat adom el csak ezt beszámolom, de most nincs fölösleges pénzem az autó javítására és átírására mert hitel befizetésére kell a pénz. Máshogy pedig nem tudok "kiszállni" a saját autómból vagyis tudnék, de ahhoz idő kell. Tehát azért érdeklődök, hogy mik is a lehetőségek, de így sztem muszály leszek átíratni. :S Amúgy mennyi a büntetés késedelmes átírás esetén. Mondjuk ha 2012.02. hó-ba iratom a nevemre?
2011. dec. 18. 21:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Jah meg az is a gubanc, hogy nem tudom mi a baja mivel nem indul az autó, lehet csak benzinszivattyú mivel nem kap benzint, de ha kicserélem és kiderül hogy csapágyas a motor vagy valami nagy baja van, akkor nem éri meg tovább foglalkozni vele. tehát akkor bontó. ezért kérdeztem :)
2011. dec. 18. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!