Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Milyen papírok szükségesek ha...

Milyen papírok szükségesek ha el szeretnék adni egy motort? Hol tudom ezeket beszerezni?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom kell eredetiség vizsgálat, ilyet hol lehet csináltatni, milyen hamar lehet ezt beszerezni? köszönöm
2011. dec. 30. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Kell négy darab egyforma adásvételi szerződés, lehetőleg az új típusú, 2010-től érvényes változat (lehet régi is, csak nem fogadják el, kettőt nekiadsz, kettő marad neked, hogy legyen mit lobogtatni ügyintézésnél), szükséges a motor forgalmi engedélye és törzskönyve és ha úgy gondolod, elvégeztetheted az eredetiségvizsgálatot is. Ezt nem kötelező az eladónak megtennie. Ha szeretnél ennyit segíteni a vevőnek, ám legyen, de ő is ugyanúgy elviheti. Ezt nem érdemes előre elvégeztetni, mert az átírásnál - ha jól emlékszem - 30 napnál nem régebbi határozat vagy mi a fene kell. Vagyis elvégzed a vizsgálatot, aztán ha nem adod el bizonyos időn belül, akkor újra kifizetheted az összeget. Ezért csak a tényleges tulajdonosváltáskor érdemes ilyennel szórakozni, mikor már a vevő is megvan.
2011. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első válaszadónak igaza van, felénk mondjuk az eladó nem szokta megcsináltatni az eredetvizsgát. Szerintem megbeszélés vagy alku tárgyát képezi, olyan 15-20 ezer forint, szóval ahogy megegyezel a vevővel: ő állja, elengeded az árból egy részét vagy az egészet.
2011. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!