Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Magyar motor papíroztatása...

Magyar motor papíroztatása csak adásvételivel?

Figyelt kérdés

Pannóniát újítottam fel, szeretném lepapíroztatni de csak adásvételi van a vázhoz és a blokkhoz(a számuk sem egyezik)

Hallottam olyat hogy magyar motornál ez így is megoldható. De a kérdés hogy hogy? Hova kell menni és milyen papírokért?


2012. jan. 14. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Veteránvizsgára vidd el, ha már 30 éves.(Panncsi esetében ez elég eélyes!)


Esetleg tudnál küldeni fényképet? Nagyon kíváncsi lennék az öreg magyarra!! :D

2012. jan. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak muzeális minősítéssel működik a dolog. Ehhez azonban gyári állapotúra kell felújítani. Vagyis mindennek olyan fényesnek, csicsásnak kell lennie, amennyire csak lehet, függetlenül attól, hogy a gyárban azért sosem csináltak lelkiismereti kérdést a krómozás és a fényezés minőségéből (főleg azokon a területeken nem, amik nem voltak szem előtt). Pannóniánál újabban ez a divat, ezt szeretik a bizottságok. A muzeális minősítő vizsga hatósági eredetiségvizsgálatként is működik, tehát ha megfelel a jármű, akkor forgalomba helyezhető. Pár százezer forint a felújítás, a vizsga díja a MAVAMSZ honlapján van.
2012. jan. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mivel nem eredeti állapotra lett megcsinálva nem veteránként szeretném levizsgáztatni.


Itt egy kép. Nagyából így néz ki még most is(nincs még kész teljesen) Készülget folyamatosan. Nyáron már szeretnék vele motorozni, ezért lenne jó intézni lassan a papíroztatást.

[link]

2012. jan. 14. 22:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Ebben az állapotában nem megy át a veteránvizsgán (tudom, nem is cél), anélkül pedig nem fogod forgalomba helyezni. Ahhoz meglévő forgalmi engedély és hiánytalan tulajdonosi lánc kellene.
2012. jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tuti hogy semmi esély nincs rá? (nem a veteránvizsgára)

Egy autószerelő mondott olyasmit hogy magyar motornál megoldható.

2012. jan. 14. 23:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor kérdezd meg őt, hogy is van ez, mert én már évek óta nem hallottam ilyet.

Ahhoz, hogy a motort át lehessen íratni, kell a forgalmi engedély, a törzskönyv, illetve hiánytalan tulajdonosi lánc szükséges. Na, ennek törzskönyve nincs, forgalmiról szintén nincs, neked meg van egy adásvételid, az előéletről viszont nem tudsz semmit.

Hivatalosan megoldhatatlan az ügy, mert könnyen lehet, hogy a motor ebben a formájában soha nem is létezett (a nem egyező váz- és motorszám erre utal), semmilyen adatbázisban nem szerepel, nem tudod hitelt érdemlően bizonyítani, hogy nem lopott.

A veteránvizsga épp azért megoldás erre, mert ott nagyítóval körbenézik a motort (na, jó, nem nagyítóval, de talán érthető, mire gondolok) és megállapítják, hogy az adott jármű abban a formájában lehet-e eredeti, lehetséges-e, hogy a gyári számok, azonosító jelek vannak benne. Ha ez összejön, akkor olyan, mintha lenne eredetiségvizsgálat, a jármű forgalomba helyezhető.

Persze ez sokba kerül és sokaknak nem is céljuk az ilyesmi. Én sem akarlak rábeszélni. Viszont enélkül csak a kiskapuk működnek: próbarendszám, kölcsönkért rendszám ("Úgysem tudnak megkülönböztetni két T5-öst!"), rimánkodás az okmányirodában, hogy a tizenöt évvel ezelőtt kockás füzetlapra írt ákombákomot ugyan fogadják már el hiteles adásvételinek, mert csak most értél oda vele... Ezek meg aztán hol működnek, hol nem, ezért nem ajánlom őket jó szívvel.

2012. jan. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, amit elfelejtettem: a magyar motorok sem esnek kivételes elbírálás alá. Semmi különbség nincs az ismeretlen eredetű Pannónia és Zündapp között. Ha nem lehet vele mit kezdeni, teljesen mindegy, melyik országban készültek.
2012. jan. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!