Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Átmegy-e úgy egy 30 évnél...

Átmegy-e úgy egy 30 évnél idősebb motor a muzeális jármű minősítő vizsgán, hogy a krómozott alkatrészek festve vannak?

Figyelt kérdés
Egy JAWA 559-est szeretnék papírozni, muzeális minősítéssel, de még krómozáshoz gyűjteni kell jódarabig. Ha valaki tudja a megoldást, várom szeretettel.
2011. dec. 12. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
nem nagyon szeretik!!!!!!
2011. dec. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A múzeális minősítőn szerintem sem.


Három megoldás is van: gyűjtesz pénzt és vársz, szerzel relatíve jó állapotú kerekeket és krómtisztító pasztával megpróbálod elérni a kívánt eredményt, vagy csalsz és kölcsönkerekekkel mész minősítésre.


Mondjuk ha mindent kéne krómoztatni, akkor kínos, mert szét kellene kapni egy másik motort, amit mondjuk nem vennék jónéven, ha az én motoromról lenne szó.


És mint szintén gyakorló veteránmotoros azt kell mondjam, hogy habár a kölcsönkerekes megoldás járható, de nem szép dolog. Utána visszateszed a hőállóezüstös felniket az OT rendszám mellé, és egyből csökkented az egész múzeális minősítéssel járó hercehurca jelentőségét.


(egyébként a kerekeken kívül annyi dologért elhúzhatják még a motorodat... külön nézik a festést és a dekorelemeket, pl. csíkozás; a világítóberendezéseket; az utolsó csavar fejét is.. Én is gondolkodom az OT-s minősítésen az egyik motoromra, de még csak addig jutottam hogy gyűjtöm a 14-es fejű 8-as csavarokat.)

2011. dec. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi gyors válaszokat! Az a helyzet, hogy tavasszal már szeretnék a szezon kezdetén motorozni vele, s gondoltam, hogy ha már elkezdem a forgalomba állítás és papírozás fárasztó és anyagias menetét, akkor legyen OT-s. Nem akartam külön eljárást, hogy előbb sima rendszámozás, s utánna majd OT, mindezt anyagi megfontolásból. :)

Ezzel a kölcsönkerekes dolgon én is gondolkoztam, de ahogy írtad (K.G.) tényleg utánna csökkenne a motor muzeális jellege, ha visszakerülne a festett.A kölcsön kerék esetleg akkor lenne jó, ha addig nem mennék ki vele forgalomba, ameddig nem jön össze a krómozásra... no de a garázsnak nem építek motort. Egyébként ha valaki feljelentést tesz, újra felülvizsgálják a jelleget, s nem érné meg elbukni az egyszer nehezen megszerzett minősítést. :)


Tudtok-e esetleg mondani olyan hibákat, amelyeken könnyen elcsúszhat az is, aki azt gondolta minden ok?

2011. dec. 13. 07:48
 4/4 anonim ***** válasza:
nem gyári csavar, modern villamos alkatrész,pl.házilag készített(ülés huzat, lámpa tartó rendszám világítás) bármi ami nem a gyári a legapróbb alkatrészig ) de függ attól is, hogy reggel mit kapott a vizsga biztos a nejétől na meg ,hogy milyen a hát szeled!!!!
2011. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!