Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ki találta ki a BALESETI...

Kakamatyi kérdése:

Ki találta ki a BALESETI ADÓ-t, miért kell fizetni annak is aki 10-15 évet vezetett balesetmenten?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a politika kategóriába kellett volna írnod, mert semmi köze a dolognak a közlekedéshez!

Viktátor és a sleppje újabb pénzbehajtása.

:(

A vétkes sofőrök megregulázására amúgy is a bonus-malus rendszer szolgál!

2012. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tényleg, a baleseti adónak vajmi kevés köze van a közlekedéshez, inkább az állam számára többletbevétel.


Áttételesen függ attól, hogy mennyi idős vagy és mekkora biztosítást fizetsz, mert az adó mértéke a kötelező 30%-a, de maximum 83 forint/nap. Szóval Ha eddig 5000 volt egy negyedév, akkor innentől 6500 lesz. Az 1500 forint megy egyenesen az államkasszába.

2012. febr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem az nem tetszik, hogy én elmúlt évben kötöttem szerződést a biztosítóval X FT/ év összegre, és a szerződéssel ezt ugye rögzítettük, akkor mennyire tisztességes pár hónap után benyögni, hogy bocs, kéne fizetni még baleseti adót is, 2900 Ft/ negyedév. Ez számomra olyan, hogy pl. akarok venni mittudomén hűtőt és felhívom a kereskedőt: igen, van hűtő 75 000 Ftért. - Ok, kérem, megyek érte és miután elindultam akkor mondják, hogy kéne még fizetni X ezer Ft-ot ilyen és ilyen jogcímen. Szóval nem tartom tisztességesnek, hogy egy előre kialkudott és szerződésben rögzített árat menet közben változtatnak meg.
2012. febr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vagyok beteg, orvosnál se voltam egy éve. Miért vonták le a fizumból a TB járulékot? Ez kb ugyanolyan.
2012. febr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A baleseti adóval én sem értek egyet, de a TB járulék levonása talán jogosabb, mert a betegség nem megrendelésre jön. A családomba több rákos beteg volt akiknek a kezelési költsége meghaladta volna a családi kaszát. A saját szívinfarktusom napján kb. 1000,- Ft volt a pénztárcámban. A halálból hoztak vissza hála a házi orvosomnak, a mentősöknek az invaziv osztály dolgozóinak élek. Ha nem fizettem volna TB járulékot 43 évig akkor az egészségügy által rám költött költségeket nem tudtam volna kifizetni.
2012. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Valóban elég játékos ez az új adónem,én 26 éve vezetek balesetmentesen,ha a bónusz-malusz rendszert vesszük alapul.már nekik kéne fizetniük nekem!Ez az egész gépjárművekre kötött kötelező rendszer hülyeség! A mostani kocsim anyám nevén van,akinek nincs is jogsija,de miután 3 éve nem volt balesete,már bónusz 3-ban van,én meg kb 20 éve A/0-ban ,mert nincs a nevemen kocsi! Jó mi? Tiszta röhej!!!
2012. febr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sajnos én 45 éve vezetek b mentesen,de ez sem elég!

Nagyon egyszerű a válasz!

Sokan azért tartanak autót,mert valami oknál fogva muszáj és ha muszáj akkor fizetni is muszáj,mert különben

büntetnek!Így az állam biztos jövedelemhez jut -megint- a

mi kárunkra!Ez nekik nem számít,de szerintem ezen a téren még nem végeztek.Nem tudni,hogy még mit találnak,tudnak kitalálni.Szerintetek?

DÜHÍTŐ de sajnos már mindenki úgy van vele,hogy EZ VAN és ennyivel beérjük! SAJNOS!

2012. febr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
EGYÉRTELMŰ, a tékozló banda azaz Orbán és cinkosai, az államkassza üres és már nincs mit kilopni így most kitalálnak mindent hogy bevételhez jussanak. Jogállamban ilyen nem lenne lehetséges!!!!Még meg sem tudják magyarázni mi is ez, mire szolgál a kötelező biztosítás a bonus-malus rendszer, mire is használják /szerintük/ e adót.......
2012. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ezt a kérdést - a kormány tájékoztatón kellett volna megkérdezned? Erre is azért van szükség, amiért a több száz másik adóra!
2012. febr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!