Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Férjhez mentem és nevet...

Zsani2012 kérdése:

Férjhez mentem és nevet változtattam, névváltozás miatt az autó ami a nevemen van át kell íratni az új névre?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 20. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Forgalmiban törzskönyben kell a nevet megváltoztatni.
2012. ápr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Attól, hogy nevet változtattál a személyazonosságod még ugyanaz:) Szóval mégegyszer nem kell átíratni, csak az adatokat módosíttatni. Új forgalmi és új törzskönyv kell, ami ha minden igaz 12 ezer forint lesz.
2012. ápr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Új törzskönyv és forgalmi fog kelleni. Semmi más. Az okmányiroda gépjármű ügyintézés osztályán fognak erről egy 12 000ft-os csekket kiállítani. Miután befizetted és visszamentél meg is kapod az új forgalmit, a törzskönyv 1 hét múlva postán érkezik. Természetesen az okmányirodába az autó okmányait és a te összes papírodat vidd magaddal!
2012. ápr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
átírni nem kell mivel a továbbra is a tied marad az autó. Nem történt adás-vétel!
2012. ápr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem ne foglalkozz az adatmódosítással. Úgy is hamarabb fogsz elválni mint ahogyan a kocsit akarnád eladni. Ezt nem rosszindulatból írom hanem csak azért mert jelenleg statisztikailag nagyobb esély van a korai válásra mint egy használt kocsi eladására a mai gazdasági helyzetben. Válás után nem kell megint adatmódosítás így hosszú távon kétszer spórolsz 12 ezer Forintot.
2012. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó! Ne haragudj, de idióta vagy...
2012. ápr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem kell semmit se csinálni, hiszen a kocsit nem örökölted (ebben az esetben az okmányokat névre kell íratni), hanem úgy vásároltad a leánykori neveden, aminek szerepelnie kell a személyi igazolványodban, vagy egyéb hivatalos okmányodban. Ezt az okmányt mindig vidd magaddal és a hatóság előtt ezzel igazolod, hogy a tulajdonos Te vagy. Amikor majd el akarod adni akkor is úgy lesz, hogy az eladó Mókus Őrs, született Luc Gizi, azért az átírás, illetve okmánycsere árát meg is spóroltad, ami ebben a világban akármire is jó lehet. A húgom járt hasonló cipőben, tehát tuti amit írtam..:)
2012. ápr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Remélem azért hamarabb veszek új autót, minthogy újra férjhez mennék.
2012. ápr. 27. 14:14
 9/9 anonim válasza:
Szerintem ja...de mit tom én pl Kovács Karola a neved és úgy változtattál nevet,hogy Pl.Lukácsné Kovács Karola? Vagy Lukács Karola lettél.....Attól függ. Ha Lukácsné akk nem...De ha Lukács Karola akk igen.
2012. máj. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!