Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha cégtől veszek kétszemélyes...

Ha cégtől veszek kétszemélyes kishaszon-gépjárművet, van valami áfás trükk?

Figyelt kérdés
Cégtől vennék magánszemélyként volt céges autót, 2 személyes kishaszont. Jelent ez számomra a vételáron valami spéci költséget? Pl. kell áfát fizetnem az államnak, vagy regadót, vagy akármit azért mert én magánszemély vagyok? Vagy csak egyszerűen átírhatom és használhatom a szokásos ügymenettel? Köszönöm! :)

2012. ápr. 29. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy a BRUTTÓ, tehát ÁFA-s árat fizeted ki az eladónak, mintha bármilyen más terméket vennél.
2012. ápr. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát semmi speciel teendőm nincs, eredetvizsga után vihetem átiratni az okmányba, és kész. Mert hallottam ilyet, hogy kishaszonra pl. nincs regadó, de én ugye nem cégként használnám, csak sima kétszemélyes autóként. Attól hogy nem vagyok cég nem kell akkor ugye ilyesmit befizetnem?
2012. ápr. 29. 12:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi egyebet nem kell fizess a bevizsgáláson,kfb.-n és átíráson felül.

Ha cég volnál akkor az volna a "trükk",hogy a kifizetett vételárból visszaigényelhetnéd annak ÁFA tartalmát (21.26%).

Magánszemélyként bukod ezt a lehetőséget.

Ha pedig a későbbiekben személyautóvá akarnád minősíttetni a verdát akkor arra csak a regdíj megfizetése után lenne módod.

2012. ápr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Most már tiszta minden! :)
2012. ápr. 30. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!